Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Haščák: Tento rok sa na MS nevypadáva, chceme vidieť hráčov, ktorí sú našou budúcnosťou

PIEŠŤANY - Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnili v príprave na MS v Rige traja hráči. Juniorskí reprezentanti Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko sa k tímu pripojili po dvojzápase dvadsiatky s rovesníkmi z Česka.
Oto Haščák na brífingu v Bratislave.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Tento rok sa na majstrovstvách sveta nevypadáva. Preto sme sa rozhodli, že chceme vidieť hráčov, ktorí by mali byť našou budúcnosťou. Z toho dôvodu sme potiahli troch "dvadsiatkárov", ktorí sa dobre ukazovali nielen v zápasoch s Čechmi, ale počas celej sezóny,“ povedal asistent generálneho manažéra a skaut reprezentácie Oto Haščák.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 7.kolo dohrávka Trenčín Nitra TNX.Oliver Okuliar je na odchode z Trenčína, do dvoch týždňov chce spoznať budúcnosť

Najmladším z trojice juniorských reprezentantov je sedemnásťročný Slafkovský. "Tak mesiac a pol dozadu som vôbec nemyslel, že sa do seniorskej reprezentácie môžem dostať, ale po vyhláseniach pána Haščáka som si začal myslieť, že by sa to podariť mohlo. Je to veľká česť a motivácia, aby som sa do budúcna snažil ešte viac,“ zhodnotil svoju pozvánku do seniorského tímu Slafkovský. Len o mesiac a pol starším je Šimon Nemec, ktorý tento ročník odohral v tíme HK Nitra. „V reprezentácii môžem prispieť hrou, ktorou sa prezentujem stále. Teda dobrým myslením na ľade a prekvapivou prihrávkou,“ zhodnotil svoje kvality sedemnásťročný obranca.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej MS20 štvrťfinále USA Slovensko.MS 2021: Ramsay povolal do kádra dvoch tínedžerov a jedného juniora

Najstarším z trojice juniorov v seniorskom mužstve je obranca Kňažko. Všetci traja už s tímom absolvovali aj prvý tréning na ľade. „Bolo to rýchlejšie aj fyzicky náročnejšie. Hráči v tíme sú vyspelejší, múdrejší na ľade. Je to veľký skok pre nás, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ zhodnotil prvý tréning Kňažko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články