Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ľupták išiel na striedačku na žiadosť Bokroša, hráči si jeho prínos pochvaľujú

POPRAD - V prvom stretnutí štvrťfinále play-off medzi Popradom a Detvou sa tešili domáci hráči. Favorit odštartoval sériu výhrou 6:3.
Zdroj: 31217
Zdieľajte:

Detva nemala dobrý úvod, inkasovala v tretej a šiestej minúte. Počas druhej tretiny ale zásluhou dvoch zásahov Askarova a jednom od Čacha ožila, no nakoniec si Popradčania prvú výhru postrážili: "Každá prehra nás mrzí. Tá dnešná veľmi, pretože aj keď nám ušiel začiatok stretnutia, tak sme sa výborne vrátili a vyrovnali stav na 2:2. Bohužiaľ sme sa nechali po zbytočných fauloch vylúčiť do troch, trvalo to príliš dlho a súper to využil a znovu nám odskočil.

Aj keď sme sa znova dotiahli, myslím, že sme sa po individuálnych chybách pripravili o dobrý výsledok. Gól do prázdnej bránky v závere už neriešim, to sme hrali vabank. Neuspeli nám produktívne lajny, ktoré nám zabezpečovali góly v základnej časti," hodnotil tréner Ernest Bokroš.

Prečítajte si aj

Miškovec končí v Tipos extralige: Nahradí ho ďalší zahraničný klub, ktorého aréna má kapacitu cez 15 000 divákov!

"Play-off sa hrá na výhry, my sme to nezvládli. Séria je však dlhá, druhý zápas chceme vyhrať. Vo štvrtok ideme pre bod. Máme hlavy hore, nikto sa neopúšťa. Nezachytili sme úvod, čo nás v konečnom dôsledku stálo celé stretnutie," doplnil útočník Viliam Čacho.

Na lavičke tímu spod Poľany sa objavil aj majiteľ Róbert Ľupták, ktorému skončil dvojmesačný zákaz vstupu na zápasy: "Bolo moje rozhodnutie, aby išiel na lavičku s mužstvom. Mal dištanc, bol dlho bez hokeja a ja som ho vrátil do diania. Ja koučujem a on môže maximálne burcovať. Do mojich vecí mi nerozpráva. Tak sme sa dohodli už pred sezónou a funguje to," tvrdí Bokroš.

Prínos majiteľ detvianskeho klubu si pochvaľujú aj hráči: "On nás vie vždy namotivovať, vie ako na to. Snažil sa nás nabudiť, čo je dobré. Prináša veľa pozitívnych vecí, je veľmi temperamentný. O hre nám však nehovorí vôbec nič," dodal Čacho.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články