VIDEO Gól roka v NHL? Kanadský mladík parádnou fintou odštartoval veľký obrat

NEW YORK - Hokejisti New York Islanders prehrávali na domácom ľade s Buffalom Sabres 0:1, ale za päť minút druhej tretiny dokázali otočiť skóre na 3:1 vo svoj prospech.
Zdroj: 33729

Parádny obrat ostrovanov odštartoval kanadský mladík Matthew Barzal a to naozaj vo veľkom štýle. Výstavným gólom, ktorý môže byť vážnym ašpirantom na gól roka v NHL.

Barzal v 24. minúte získal v strednom pásne vyhodený puk v súboji s brániacim Ristolainenom, ktorý mal k nemu bližšie, ale v snahe odzbrojiť Barzala sa fínsky obranca ocitol na ľadovej ploche a kanadský mladík tak mal potrebný čas na rozmyslenie ohľadom zakončenia.

Na brankára Huttona vytiahol parádnu klučku, keď tú klasickú bekhendovú vymenil za odvážne prehodenie puku medzi nohami. Zaskočený gólman nemal najmenšiu šancu. Barzal strelil deviaty gól v sezóne a pri triumfe 5:2 si pripísal ešte druhú asistenciu pri poslednom góle Islanders.

VIDEO Chára vyštartoval po dlhoročnom spoluhráčovi: Emócie musel schladiť kapitán Bostonu

Barzal pripomenul gól Tomáša Hertla, ktorý sa podobnou fintou predviedol hneď pri svojom premiérovom zápase v NHL.