Bratislava neuspela vo Villachu, ale postupuje do play-off

VILLACH - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v 9. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL na ľade EC Grand Immo VSV Villach 2:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol kanadský obranca Jamie Fraser. Bratislavčania už majú istú účasť vo vyraďovačke.
Zdroj: 38060

Ice Hockey League:

9. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:

EC Grand Immo VSV Villach - iClinic Bratislava Capitals 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 22. Pollastrone (Collins, Fraser), 32. Kosmachuk (Schmidt, Gill), 61. Fraser (Collins, Gill) – 37. Higgs (Fortier, Bubela), 53. Mrázik (Kosticyn), Rozhodovali: Smetana, Sternat – Bedynek, Gatol, vylúčenia: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HC Košice predstavil nového športového manažéra

Villach: Sedláček – Hrabal, Fraser, Wolf, K. Schmidt, Bacher, Zauner, Brunner – Mangene, Collins, Pollastrone – Kosmachuk, Gill, Caron – Ulmer, Maxa, Kornelli – Urbanek, Feldbaumer, Tschurnig

Capitals: Baroš – Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech – Fortier, Hults, Bubela – Mrázik, Higgs, Kostitsyn – Bezák, Šmída, Hudec

Detva prehrala s Michalovcami, Nitra rozbila Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica padla v Košiciach

V úvodnej tretine sa ani jednému z tímov nepodarilo strelecky presadiť. V druhom dejstve sa domáci dostali na koňa vďaka nechytateľnej strele Jerryho Pollastrona a v 32. minúte poslal puk pod hornú žrď Scott Kosmachuk. Capitals ešte stihli znížiť zásluhou Brocka Higgsa. V 53. minúte vybojoval hosťom predĺženie Mrázik, ktorý tečoval strelu Sergeja Kosticyna. No už v úvode predĺženia sa dostal k odrazenému puku Fraser a ponúknutú šancu využil.