Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

HC Košice predstavil nového športového manažéra

KOŠICE - Bývalý hokejový útočník Gabriel Spilar sa stal generálnym manažérom HC Košice. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Gabriel Spilar sa stal športovým manažérom HC Košice.
Gabriel Spilar sa stal športovým manažérom HC Košice. Zdroj: HC Košice
Zdieľajte:

Spilar nahradí vo funkcii Jana Šťastného. "Po ukončení spolupráce s Janom Šťastným sme potrebovali zastrešiť dôležité úlohy športového úseku. Gabriel je začínajúci perspektívny manažér, ktorý má prehľad a výborné vzťahy s hráčmi i trénermi a to nielen na Slovensku. Vďaka bohatým hráčskym skúsenostiam pozná moderné trendy v hokeji a sme presvedčení, že dokáže pokračovať v začatej transformácii športovej časti klubu. Navyše, je to veľký košický srdciar a jeden z rekordérov nášho klubu. Pokúsime sa vytvoriť podmienky a urobiť všetko preto, aby sme v Gabrielovi našli dlhodobú a stabilnú manažérsku oporu," uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma.

Pozrite si aj

Visnovsky medaile hrehiíruew.VIDEO Ľubomír Višňovský pred 10 rokmi prepísal históriu Anaheimu

Spilar začal sezónu 2020/2021 v drese michalovskej Dukly, ale pre zdravotné problémy sa v októbri dohodol s klubom na ukončení spolupráce. Jeho prechod do manažérskej pozície však nevylučuje možný návrat na súťažný ľad. "Ak to jeho zdravotný stav a pripravenosť dovolia, budeme veľmi radi ak za Košice nastúpi," povedal Klíma.

Prečítajte si aj

Graeme Clarke Graeme Clarke Graeme Clarke.Graeme Clarke podpísal trojročný nováčikovský kontrakt v NHL

Spilar odohral v Košiciach prevažnú časť kariéry, v rokoch 2014 a 2015 získal v drese "oceliarov" dva majstrovské tituly. Celkovo ich má v zbierke päť. Pôsobenie v manažérskej pozícii vníma ako novú výzvu: "Ďakujem HC Košice za dôveru. Aktuálne priority sú dostať klub do play off a vyskladať káder pre ďalšiu sezónu. Podmienky pre hráčov sú na vysokej úrovni. Zároveň sú v klube rozpracované veľmi zaujímavé a perspektívne projekty. Verím, že sa plány podaria a tvrdou tímovou prácou dostaneme klub na pozície, na ktoré patrí."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články