NHL: Pánik sa podieľal na výhre proti Bostonu, Toronto deklasovalo Edmonton

NEW YORK - Hokejisti Washingtonu natiahli víťaznú sériu v zámorskej NHL na štyri zápasy. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Bostonu 2:1 po nájazdoch aj vďaka asistencii slovenského útočníka Richarda Pánika. S 30 bodmi sú Capitals na čele tabuľky Východnej divízie.
Zdroj: 38554

Pre Pánika to bol siedmy kanadský bod v prebiehajúcej sezóne, na konte má dva góly a päť asistencií. Počas vyše 12-minútového pobytu na ľade si pripísal plusový bod a odpykal si dvojminútový trest. Jeho spoluhráč z obrany Zdeno Chára odohral takmer 17 minút, štatistiku si vylepšil pluskou.

HC Oceláři Třinec potvrdil tragickú udalosť v rodine kapitána Petra Vránu

Colorado si poradilo so San Jose 4:0. Hrdinom stretnutia bol fínsky krídelník Mikko Rantanen, ktorý zaznamenal dva góly a dve asistencie. Na triumfe "lavíny" mal výrazný podiel aj nemecký brankár Philipp Grubauer, ktorý zlikvidoval všetkých 26 striel hráčov domáceho tímu.

Čerešňákovi hrozí, že príde o MS v Rige: Nebudem sa trápiť a vyčerpávať psychicky

Boston - Washington 1:2sn /za hostí PÁNIK 0+1/

Edmonton - Toronto 1:6

Anaheim - St. Louis 2:3

Los Angeles - Arizona 2:3

Vegas - Minnesota 5:1

San Jose - Colorado 0:4