NHL: Černák s plusovým bodom, Tatar bodoval, Sekera iba ako divák

NEW YORK - Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na stredu na domácom ľade nad Ottawou 3:2. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral takmer 15 minút.
MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off finále 6. zápas.
Zdroj: TASR/AP

Víťaz Stanleyho pohára Tampa Bay uspel na ľade Dallasu 2:0. Slovenský obranca hostí Erik Černák odohral 22 minút a zapísal si plusový bod. Jeho krajan a obranca Stars Andrej Sekera sledoval duel z tribúny ako zdravý náhradník. Brankár Lightning Andrej Vasilevskij zlikvidoval 28 striel Dallasu a zapísal si tretí shutout za sebou. Sériu minút bez inkasovaného gólu natiahol na 200 minút.

Petr Vrána po zisku titulu so zosnulou manželkou Lindsay.HC Oceláři Třinec potvrdil tragickú udalosť v rodine kapitána Petra Vránu

New Jersey - New York Islanders 1:2

Montreal - Ottawa 3:1 (za domácich T. TATAR 0+1)

Columbus - Detroit 4:1

Pittsburgh - Philadelphia 5:2

New York Rangers - Buffalo 3:2

Winnipeg - Vancouver 5:2

Nashville - Carolina 2:4

Dallas - Tampa Bay 0:2