Víťazná otočka Bratislava Capitals na ľade Grazu

GRAZ - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v 8. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL na ľade Graz 99ers 3:2. Slovenský tím prehrával po dvoch tretinách 0:2, no v záverečnom dejstve sa mu podaril dokonalý obrat.
Zdroj: 38625

Ice Hockey League

8. kolo Nadstavbovej časti - Skupina o postup do play-off:

Graz 99ers - iClinic Bratislava Capitals 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 4. Kainz (Oleksuk, Ograjensek), 22. Latta (Cameranesi, Dodero) - 43. Hults (Fortier, Kostitsyn), 49. Mrázik (Buc, Bohunický), 56. Fortier (Higgs), Rozhodovali: Piragic, Rencz – Vaczi, Zgonc, vylúčenia: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Graz: Nussbacher – Altmann, Mylläri, Menšikov, Lindner, Dodero, Kirchschläger, Krainz, Pfeffer – Ograjensek, Oleksuk, Kainz – Porsberger, Cameranesi, Setzinger – Latta, Schiechl, Broda – Rappold, Moderer, Alagic

Pravdepodobne tragická udalosť zrušila súboj Třinca s Litvínovom

Capitals: Coreau – Carson, Guimond, Martin Chovan, Bohunický, L. Romančík, Boldižár, L. Ďurkech – Fortier, Hults, Bubela – Miklík, Higgs, Kosticyn – M. Mrázik, Buc, D. Hudec – J. Köver, A. Bezák, Šmída

Domáci začali náporom a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď rýchlu, kombinačnú akciu zakončil Kainz. Strelec úvodného gólu bol pri chuti a v 10. minúte mal ďalšiu tutovku, Bratislavčanov však podržal výborným zákrokom Coreau, ktorý sa vyznamenal aj pri dvoch presilovkách rakúskeho tímu.

Michalovce pokračujú vo valcovaní, Slovan zabral proti Košiciam, Bystrica vybuchla s Detvou

Grazu vyšiel ideálne aj úvod druhej tretiny. Na dlhú prihrávku si nakorčuľoval Latta a strelou z pravého kruhu nedal Coreauovi šancu. Capitals sa nedokázali presadiť proti dobre organizovanej defenzíve súpera a nedostávali sa do sľubných šancí.

Košice nakoniec nepomôžu dobrej veci: Ťažko pracujúcich zdravotníkov obralo 20 ľudí o morálnu podporu v priamom prenose

Na začiatku tretej tretiny mali výhodu prvej presilovky v zápase a vylúčenie Oleksuka potrestal Hults, ktorý zužitkoval peknú kombináciu Fortiera s Kostidynom. Hosťom narástli krídla a v 49. minúte bolo vyrovnané po strele Mrázika do odkrytej bránky. V 56. minúte zavŕšil dokonalý obrat Fortier, ktorý strelou z prvej prekonal Nussbachera.