Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Švédske hokejové hry im priniesli koronavírus: Dvojica reprezentantov Česka s pozitívnym testom

PRAHA - Dvojica českých hokejových reprezentantov mala po Švédskych hrách pozitívne testy na koronavírus. Mená nezverejnili, ale ide o hráčov, ktorí pôsobia vo Fínsku. Všetci išli do karantény, informoval portál idnes.cz.
Jiří Smejkal a českí hokejisti.
Jiří Smejkal a českí hokejisti. Zdroj: TASR/AP - Andreas Hillergren
Zdieľajte:

V českej nominácii boli z fínskej ligy brankári Dominik Hrachovina a Patrik Bartošák, obrancovia Michal Moravčík, Lukáš Klok, Jakub Galvas a Libor Šulák a útočníci Jiří Smejkal a Radek Koblížek. "Testy, ktoré sa uskutočnili v priebehu tohto týždňa, preukázali výskyt koronavírusu u dvoch hráčov, ktorí sa v dňoch 8. - 14. februára zúčastnili na Beijer Hockey Games v Malmö," informoval hovorca českého zväzu Zdeňek Zikmund.

O výskyte nákazy informovali český zväz v priebehu týždňa fínske úrady, ktoré zaznamenali pozitívne výsledky testov medzi účastníkmi z Fínska. V súlade so štandardným postupom kontaktovali príslušné hygienické stanice v Českej republike, Rusku a Švédsku.

Prečítajte si aj

Jaromír Jágr smúti.Smrť českej legendy ranila aj Jágra: Vídal som ho skoro každý deň, zažili sme s ním veľa zábavy

Českí legionári z fínskej ligy sa totiž z dejiska turnaja presúvali do Fínska s tamojšou výpravou. Ako vyšlo najavo, jeden z jej členov mal pozitívny test. Ani fínsky zväz nespresnil, či sa jednalo o hráča, trénera, alebo iného člena realizačného tímu. Nie je potvrdené ani to, či sa hokejisti nakazili počas zápasu, alebo pri zmienenom lete.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články