Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Poprad nechcel hrať v Nitre, z troch neutrálnych plôch vyhrala Detva

DETVA - Piatok ponúka súboj 40. kola Tipos extraligy medzi Nitrou a Popradom, ale hrať sa bude v Detve. A to z dôvodu, že sa zároveň rozhodne o držiteľovi Tipsport Cupu, ale hlavný je ten, že kamzíci odmietli nastúpiť pod Zoborom.
MetaTitle: SR Hokej Extraliga 29. kolo Poprad Nitra POX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

„Keďže výnimku od vlády na usporiadanie zápasov má len Tipos extraliga, riešiť samostatne len pohár bolo veľmi zložité. Preto sme zvolili model, že finálový zápas s Popradom odohráme v rámci ligy. Nakoľko Poprad nesúhlasil s naším štadiónom a chcel hrať na neutrálnom ľade, tak sme aj preto, že táto sezóna je veľmi špecifická a bez divákov nemá domáce prostredie až takú výhodu, súhlasili.

Prečítajte si aj

Majster českej Tipsport Extraligy Jozef Kováčik.Jozef Kováčik získal nový angažmán po rozviazaní kontraktu v Leviciach

Hľadal sa extraligový štadión, ale Zvolen aj Trenčín, ktoré boli v hre, majú domáce zápasy. Pri nápade predohrávky sme narazili na problém s televíziou, ktorá mala na finále vyhradený piatok. Tak padla voľba na Detvu, pán Ľupták nám bol vo všetkom nápomocný a vyhovel všetkým požiadavkám. Aj touto cestou ma za to veľmi pekne ďakujem," povedal pre oficiálnu stránku HK Nitra prezident Miroslav Kováčik.

ANKETA: Kto získa Tipsport Cup?

  • Nitra.

    41%

  • Poprad.

    59%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeynitra.com

Diskusia

Podobné články