Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Jozef Kováčik získal nový angažmán po rozviazaní kontraktu v Leviciach

BRNO - Slovenský hokejový tréner Jozef Kováčik rozšíril trénerský štáb v českom extraligovom klube HC Kometa Brno. Jeho úlohou bude rozvoj obrancov a neskôr prevezme aj mládežnícke tímy. Pre oficiálnu webstránku brnenského klubu to potvrdil majiteľ a hlavný tréner Libor Zábranský.
Majster českej Tipsport Extraligy Jozef Kováčik.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Bývalý obranca Kováčik strávil v Komete Brno šesť sezón, v ročníku 2016/2017 získal v jej drese majstrovský titul. Hráčsku kariéru uzavrel v lete 2020 po dvoch sezónach v materských Topoľčanoch. Následne sa stal hlavným trénerom Levíc v druhej najvyššej slovenskej súťaži. V klube však nedávno skončil na vlastnú žiadosť a nahradil ho Martin Hrnčár.

Prečítajte si aj

Húska sa vrátil k britským "lúpežníkom".39-ročný slovenský veterán pokračuje v britskej lige

"Jozef je srdciar a Komete má čo dať. Bude sa starať o rozvoj obrancov a keď sa rozbehne mládež, tak bude mať na starosti aj juniorku a dorast. Teraz chcem, aby bol v úzkom kontakte so mnou a s mojimi asistentami, pretože sa má ešte čo učiť a potrebuje sa posúvať ďalej. Táto spolupráca určite nie je iba pre koniec tejto sezóny, ale zmluvu sme podpísali aj na dva nasledujúce ročníky," prezradil Zábranský.

Prečítajte si aj

Jazero Tahoe v Sierra Nevada.FOTO V NHL sa odohrajú dva rozprávkové zápasy: O body sa bude bojovať pri jazere

Spokojnosť s návratom do známeho prostredia netajil ani Kováčik: "V ten večer, ako som rozviazal zmluvu v Leviciach, mi prišla SMS-ka od Libora. Sedel som doma na gauči a vykríkol som na manželku a dve dcéry, že mi píše Libor. Žena mi povedala, že si určite robí srandu a nech ma ani nenapadne nastúpiť na ľad. Myslela si, že budem zase hrať (smiech). Všetkých ponuka trénovať veľmi nakopla, Kometu máme veľmi radi celá rodina. Dievčatá si hneď obliekli môj komeťácky dres s číslom 6," prezradil Kováčik.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články