NHL: Dallas prehral, Detroit zrušil svoju aj floridskú sériu, gólová naháňačka pre Carolinu

NEW YORK - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v domácom stretnutí s Philadelphiou Flyers 4:7. Na triumfe hostí sa výrazne podieľal útočník Scott Laughton, ktorý zaznamenal hetrik. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral svoj 1565. zápas v NHL, dostal sa tak na čelo rebríčka v tejto štatistike spomedzi európskych obrancov.
Zdroj: 38260

Chára strávil na ľade 19:10 minúty, pripísal si dve strely na bránku a inkasoval štvorminútový trest za hru vysokou hokejkou. Jeho krajan Richard Pánik odohral 9 a pol minúty, dvakrát ohrozil bránku súpera a nazbieral štyri "mínusky".

Útočník Finsterle sa vrátil na Slovensko, posilnil prvoligový tím

Chicago zvíťazilo v Dallase 2:1 po predĺžení, oba góly hostí strelil Alex DeBrincat. Dallas, ktorý hral stále bez slovenského obrancu Andreja Sekeru prehral v tejto sezóne prvýkrát na domácom ľade. V drese Stars strelil prvý gól v NHL Jason Robertson.

Čajkovič je už súčasťou mužstva v AHL

Detroit uspel na Floride 4:1 a ukončil domácim osemzápasovú sériu, v ktorej získali aspoň bod. Red Wings tiež zastavili osemzápasovú série prehier.

Momentálne sme podpriemerný tím zo spodku tabuľky, hovorí Stavjaňa. Príde náhrada za Fogeta?

Washington - Philadelphia 4:7

Columbus - Carolina 5:6

Dallas - Chicago 1:2pp

Florida - Detroit 1:4

Vegas - Los Angeles 4:3