Gernát, Dravecký a Hrehorčák skórovali pri divokej 16-gólovej prestrelke, Lunter sa presadil na ľade českého lídra

PRAHA – V nedeľnom zápase 39. kola najvyššej českej hokejovej súťaže prehrali Pardubice s Kometou Brno 2:3. Víťazná séria Dynama sa tak zastavila na čísle päť.
Zdroj: 33231

Domácim k bodom nepomohli ani dve asistencie novej posily, bieloruského útočníka Andreja Kostycina. V súboji tímov z dolnej časti tabuľky zvíťazil Litvínov nad Zlínom 3:2.

Liberec zdolal Vítkovice rovnako 3:2 a natiahol víťaznú šnúru na štyri stretnutia. Prvé dva góly domácich strelil slovenský útočník Dávid Gríger. O víťazstve lídra súťaže Sparty Praha nad Mladou Boleslavou 3:2 rozhodlo až predĺženie. Vyrovnávajúci gól hostí na 2:2 padol desať minút pred koncom tretej tretiny zásluhou Mária Luntera.

Druhý Třinec v gólovej prestrelke s Českými Budějovicemi otočil na konečných 9:7 aj zásluhou slovenských hráčov. Dva góly a asistenciu si pripísal Martin Gernát, po jednom presnom zásahu pridali Vladimír Dravecký a Patrik Hrehorčák.

Rozbehnutí barani predviedli proti Košiciam parádny obrat, Liptáci schytali debakel

HC Oceláři Třinec – Madeta Motor České Budějovice 9:7 (1:3, 4:3, 4:1)
Góly: 16. GERNÁT, 22. Rodewald, 24. Leier, 37. GERNÁT, 38. Stránský, 47. Kovařčík (GERNÁT), 48. Stránský, 54. DRAVECKÝ, 60. HREHORČÁK – 5. Alderson (VYDARENÝ), 10. Toman, 16. Voženílek, 28. Doležal, 34. Lytvynov, 35. Doležal, 43. Ville

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 11. Rutar, 35. Gřeš, 56. Kolouch – 10. Rob, 24. Jiříček, 34. Pour, 59. Gulaš

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 21. Košťálek, 35. Tomášek, 62. Řepík – 37. Dlapa, 50. LUNTER

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 10. a 30. GRÍGER, 32. Musil – 52. Irgl, 59. Svačina

Mountfield HK – HC Energie Karlove Vary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Orsava, 24. Blain, 37. Lev, 51. CINGEL

HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Ščotka, 34. Hübl, 36. Zygmunt – 11. Fořt, 38. Fryšara

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)