NHL: Chára získal prvý bod, Sekera bol pri vysokej výhre Dallasu

NEW YORK - Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal prvý kanadský bod po prestupe do Washingtonu Capitals. V piatom zápase novej sezóny zámorskej NHL prispel v noci na sobotu k víťazstvu svojho tímu nad Buffalom Sabres 4:3 po nájazdoch asistenciou pri góle českého útočníka Jakuba Vránu. V nájazdoch rozhodol John Carlson. Capitals sú s ôsmimi bodmi na čele tabuľky Východnej divízie.
Zdroj: 38354

Vlaňajší finalista Dallas Stars vstúpil do nového ročníka impozantne, Nashville deklasoval 7:0. Slovenský zadák Andrej Sekera odohral v tretej obrannej formácii "hviezd" 17:35 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dve trestné minúty a dve strely na bránku. Liga musela odložiť prvé štyri stretnutia Dallasu po tom, čo sa v jeho šatni objavilo 17 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Sholl dostal ponuku z AHL, zbalil sa a odišiel: Nechal nás v štichu, konštatuje Bokroš

Pittsburgh - New York Rangers 4:3sn

Toronto - Edmonton 4:2

Washington - Buffalo 4:3sn /za domácich CHÁRA 0+1/

Chicago - Detroit 4:1

Minnesota - San Jose 4:1

Dallas - Nashville 7:0

Arizona - Vegas 5:2

Anaheim - Colorado 2:3pp