Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Poprad získal kvalitného slovenského brankára

POPRAD - Kariéra slovenského hokejového brankára Petra Hamerlíka bude pokračovať v najvyššej slovenskej súťaži. Na zmluve do konca sezóny 2020/2021 sa dohodol s HK Poprad. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
MetaTitle: SR Hokej Extraliga 29. kolo Poprad Nitra POX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"V závere decembra som dostal ponuku od Popradu, následne prebehli rokovania, po ktorých sme sa veľmi korektne a rýchlo dohodli. Ak mám byť úprimný, najväčším dôvodom prečo som prišiel je vidina úspechu. Sila tímu a snaha dosiahnuť úspech ma motivuje a ja sa posnažím spraviť všetko preto, aby som mužstvu pomohol,“ povedal Hamerlík pre hkpoprad.sk.

Prečítajte si aj

Na snímke zľava Adam Sedlák (Banská Bystrica) a David Pacan (Košice).Bývalý obranca Banskej Bystrice bude do konca sezóny hosťovať v Slavii Praha

Hamerlík sa do slovenskej extraligy vrátil po 14 rokoch, odišiel z nej po sezóne 2006/2007, ktorú strávil v Skalici. V kariére si vyskúšal nižšie zámorské súťaže, chytal aj v Bielorusku a Rusku. V rokoch 2009-2019 bol hráč Třinca, s ktorým získal v roku 2011 majstrovský titul. Slovensko reprezentoval na troch MS, zo šampionátu v roku 2012 má striebro.

V sezóne 2019/2020 obliekal dres klubu Bratislava Capitals v druhej najvyššej slovenskej súťaži. V klube začal aj sezónu 2020/2021 v medzinárodnej IHL, no po 7 zápasoch sa s vedením dohodol na ukončení spolupráce.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk

Diskusia

Podobné články