Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Na ľad skočil omylom: Najproduktívnejší hráč Česka na juniorských MS zažiaril pri veľkom debute

PLZEŇ - Najproduktívnejší hokejista Česka na nedávno skončenom šampionáte dvadsiatok v Kanade Martin Lang (19) zažil debut snov.
Martin Lang (10) v strede trojice českých hokejistov.
Martin Lang (10) v strede trojice českých hokejistov. Zdroj: TASR/AP - Jason Franson
Zdieľajte:

Talentovaný útočník HC Škoda Plzeň, ktorý minulé dve sezóny hral vo WHL a pred svetovým šampionátom dvadsiatok nastupoval za prvoligové Litoměřice a druholigové Klatovy, zažiaril pri extraligovom debute, v ktorom nastúpil v západočeskom derby proti Karlovým Varom.

Šikovný Lang sa hneď pri premiére dočkal dvoch gólových zásahov, ktoré dosiahol počas jedného striedania a potreboval na ne len 25 sekúnd. Na veľké derby pritom nastupoval len dva dni potom, čo sa vrátil s reprezentačnou výpravou domov zo šampionátu z Kanady: "Od tretej rána som na nohách a bolo to poznať. Na tempo na veľkom ihrisku som si chvíľu zvykal. Som rád, že to vyšlo," uviedol Lang pre klubový web. "Väčšinou tie juniorské ligy sú hrozne rýchle, tu sa hrá skôr na silu a šikovnosť. Musí sa tu hrať trochu aj do obrany, aby sme zbytočne neprepadali, snáď som sa adaptoval," dodal k seniorskému debutu 180-centimetrov vysoký talent, ktorý vo WHL nastupoval za Kamloops a Moose Jaw.

Prečítajte si aj

Marek Čiliak príde v Česku o konkurenta.Čiliak bude mať v Česku o konkurenta menej: Český brankár mieri do USA

2 góly za 25 sekúnd

Jeho hviezdne chvíle prišli v 31. minúte stretnutia, do ktorej nepadol ani jediný gól. A práve Lang bol tým hráčom, ktorý ako prvý mohol zodvihnúť ruky nad hlavu i keď prvý zásah bol dosť kostrbatý. "Prvý gól bol náhoda. Omylom som do hry skočil Milanovi Gulašovi, ale tým gólom som to napravil," uviedol k prvému zásahu český mladík.

Ten druhý pridal už o 25 sekúnd neskôr. "Pri druhom som zostal sám pred bránou, Petr Kodýtek to tam dobre vybojoval, ja som sa potom snažil rýchlo otočiť a vypáliť na bránu," popísal mimoriadne vydarené striedanie Lang, ktorý tesne pred gólom absolvoval tvrdý stret.

Dva góly českého mladíka rozpumpovali derby zápas, ktorý napokon priniesol až sedem gólových zásahov a domáca Plzeň sa radovala z tesného triumfu (4:3). Už dnes môže veľký český talent vylepšiť svoje gólové štatistiky, keď na ľavom krídle prvej formácie nastúpi v drese Plzne na ľade Komety Brno.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: hokejovysvet.sk, hcplzen.cz

Diskusia

Podobné články