Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Veľká slovenská posila pre český tím: Do ofenzívy prichádza synovec českej legendy NHL

BRATISLAVA - Prvoligový český klub HC RT TORAX Poruba 2011 ulovil cennú posilu, keď do ofenzívnych radov získal skúseného kanoniera.
Lukáš Klíma (vpravo) v drese Dukly Trenčín.
Lukáš Klíma (vpravo) v drese Dukly Trenčín. Zdroj: TASR - Michal Svítok
Zdieľajte:

Je ním 30-ročný rodák z Ilavy, Lukáš Klíma, synovec legendárneho Petra Klímu, ktorý dlhé roky strávil v kanadskoamerickej NHL. Ambiciózny český prvoligista, ktorý ťahá sériu troch výhier a na druhej priečke má na vedúcu Jihlavu len minimálnu stratu, chce ešte viac posilniť svoje ofenzívne rady.

"Dohodli sme sa Karlovými Vary na hosťovaní do konca ročníka," ohlásil novú akvizíciu na klubovom webe generálny manažér Pavel Hinner. "Lukáš Klíma vlani pôsobil v Chomutove a do Poruby prichádza v úlohe skúseného útočníka."

Prečítajte si aj

Peter Trška skončil v českom tíme.Exreprezentant, majster Slovenska aj Česka neustál čistky v českom klube: Chýba nasadenie a odhodlanie

Aj keď Klíma v tomto ročníku zatiaľ neodohral ani jeden zápas, do českého klubu prichádza s bohatými skúsenosťami. V minulom ročníku nazbieral v dvadsiatich dvoch stretnutiach za Chomutov 16 kanadských bodov za 11 gólov a 5 asistencií. Klíma pôsobil predtým aj v českých kluboch Jihlava a Kadaň, ale v minulosti prestriedal už aj množstvo slovenských tímov. Zahral si napríklad za Duklu Trenčín, Nitru, Martin, Skalicu, Považskú Bystricu a ďalšie.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: hokejovysvet.sk, hcporuba.cz

Diskusia

Podobné články