Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Marián Gáborík zhodnotil vystúpenie dvadsiatky a načrtol budúcnosť hokejového Slovenska

BRATISLAVA - Opäť štvrté miesto v základnej skupine a štvrťfinálový koniec znamenajúci konečné ôsme miesto. Ani na tohtoročnom šampionáte dvadsiatok slovenskí hokejisti neprekročili svoj tieň.
Marián Gáborík zhodnotil účinkovanie dvadsiatky na juniorskom šampionáte.
Marián Gáborík zhodnotil účinkovanie dvadsiatky na juniorskom šampionáte. Zdroj: TASR - koláž hs
Zdieľajte:

Futbalové víťazstvo so Švajčiarskom (1:0), tesná prehra so superfavorizovanou domácou Kanadou (1:3), porážka s Nemeckom (3:4pp) a krutý debakel s Fínskom (0:6), tak vyzerali vystúpenia slovenskej dvadsiatky v základnej skupine, ktoré našim chlapcom priniesli posledné postupové miesto.

Štvrťfinálový duel s víťazom silnej druhej skupiny USA nebol z pohľadu slovenského fanúšika až takou katastrofou (2:5), ale celkový dojem z predvedenej hry na šampionáte, predovšetkým v ofenzívnej fáze, bol poriadne rozpačitý.

Bronzový juniorský šampión z roku 1999, víťaz Stanleyho pohára s Los Angeles Kings, dvojnásobný účastník olympijského výberu Slovenska a aktuálne hráč Tampy Bay - legendárny Marián Gáborík sa po poslednom vystúpení dvadsiatky vyjadril k nášmu štvrťfinálovému výkonu proti USA ako aj budúcnosti slovenského hokeja.

Prečítajte si aj

Vladimír Vůjtek zhodnotil vystúpenie českých mladíkov v Kanade.Vůjtek budúcnosť českého hokeja nevidí ružovo: Je to ťažké, nestačíme v hokejových zručnostiach
Marián Gáborík zhodnotil vystúpenie mladíkov po súboji s USA.
Marián Gáborík zhodnotil vystúpenie mladíkov po súboji s USA. Zdroj: hs, Instagram - Marián Gáborík

"Bojovali sme tvrdo, ale nestačili sme na lepší tím USA. Myslím si, že sme dokázali, že pre hokejové Slovensko svitá na lepšie časy," napísal Gáborík na sociálnej sieti a pridal aj poznámku k brankárovi Šimonovi Latkóczymu, ktorý bol podľa očakávania spolu s obrancami Dávidom Mudrákom a Šimonom Nemcom vyhlásený medzi trojicou najlepších Slovákov na turnaji. "Naša turnajová MVP, bez pochýb," napísal a označil slovenského gólmana, ktorý nás aj proti USA držal nad vodou.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: hokejovysvet.sk, Instagram - Marián Gáborík

Diskusia

Podobné články