Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Kto umí, ten umí: Švédsky talent po Česku parádne gólové zakončenie predviedol aj v severskej dráme

EDMONTON - Fínski mladíci vyradili v nesmierne dramatickom škandinávskom derby Švédov po víťazstve 3:2, hoci ešte po prvej tretine prehrávali 0:2.
Elmer Söderblom opäť strelil gól s hokejkou medzi nohami.
Elmer Söderblom opäť strelil gól s hokejkou medzi nohami. Zdroj: hokejovysvet.sk/koláž
Zdieľajte:

"Tri korunky" poslal do vedenia v 15. minúte Lucas Raymond a už o minútu a 37 sekúnd neskôr sme boli svedkami zrejme najkrajšieho momentu celého zápasu, kedy zvýšil v presilovke Elmer Söderblom. Ten vyzrel na gólmana Kariho Piiroinena okulahodiacou fintou so zakončením s hokejkou medzi nohami.

Podobné zakončenie ale 19-ročný talentovaný krídelník draftovaný Detroitom nepredviedol na šampionáte po prvýkrát. V súboji s Českom sa z tesnej blízkosti presadil obdobnou fintičkou v tretej tretine pri presilovke Švédska, keď pekným gólom zvyšoval už na 5:1.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej MS20 A skupina Fínsko Slovensko.MSJ: Šialené štvrťfinále: Fíni prehrávali 0:2, neuznali im gól, ale postup zariadil 24 sekúnd pred koncom Hirvonen!

ANKETA: Ktorý gól švédskeho mladíka sa vám páčil viac?

  • Ten proti Česku

    25%

  • Ten proti Fínsku

    75%

Švédi sa napriek dvojgólovému vedeniu napokon z postupu neradovali. Po parádnom obrate a troch strelených góloch v rade ovládli severské derby Fíni, ktorých v boji o finále čaká USA.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články