MSJ: Šialené štvrťfinále: Fíni prehrávali 0:2, neuznali im gól, ale postup zariadil 24 sekúnd pred koncom Hirvonen!

EDMONTON - Fíni vyradili v škandinávskom derby Švédov po víťazstve 3:2, hoci ešte po prvej tretine prehrávali 0:2.
Zdroj: 37951

"Tri korunky" poslal do vedenia v 15. minúte Lucas Raymond a už o minútu a 37 sekúnd neskôr zvýšil v presilovke Elmer Söderblom. O kontaktný gól sa postaral Henri Nikkanen v 26. min a "suomi" zavŕšili obrat v záverečnej desaťminútovke. V 52. min vyrovnal fínsky kapitán Anton Lundell a víťazný gól zaznamenal Roni Hirvonen 25 sekund pred koncom riadnej hracej doby.

MSJ: Z bubliny v Edmontone prišla pozitívna informácia

Fínsko 20 - Švédsko 20 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 26. Nikkanen (Viro, Lambert), 52. Lundell (Heinola), 60. Hirvonen (Petman) - 15. Raymond (A. Johansson), 17. Söderblom (Raymond)