Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bývalý obranca Banskej Bystrice sa stal posilou popredného ruského klubu SKA Petrohrad

PETROHRAD - Ruský veľkoklub SKA Petrohrad sa dohodol na kontrakte do konca sezóny 2020/21 obrancom Maksimom Matushkinom. Transfer bol zaregistrovaný tri minúty pred koncom prestupového obdobia v KHL, ktoré skončilo v nedeľu večer nášho času.
Dgqw egwq evwqehjqbwewq.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

30-ročný bek v tejto sezóne odohral iba štyri zápasy a to za Severstaľ Čerepovec, kde bol na skúške. Síce získal dva body (1+1), ale kontrakt si nevyslúžil. Od prvej polovice novembra tak bol voľným hráčom. Posledné dve sezóny bol súčasťou Metallurgu Magnitogorsk. V ročníku 2019/20 získal len pätnásť bodov (5+10) a pritom mal patriť medzi bodových lídrov medzi obrancami. Predtým si na konto pripísal 22 bodov a v roku 2018 si zahral aj na Spengler Cupe.

Prečítajte si aj

Slováci po gólovej radosti.Fasel: Bratislava by mohla byť dejiskom MS 2021

Matushkin predtým pôsobil vo fínskom Ässäte Pori, kde prišiel z HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Za "baranov" odohral 44 zápasov počas ročníka 2016/17, pred koncom prestupového obdobia využil spomínanú ponuku z Liigy. Počas sezóny 2017/18 bol s 39 bodmi druhým najproduktívnejším bekom Liigy. Predbehol ho iba Mathew Maione.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články