Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fínska Liiga sa kvôli koronavírusu prerušila, hrať bez divákov nie je možné

HELSINKI - Vedenie najvyššej fínskej hokejovej ligy prerušilo aktuálnu sezónu od 3. do 19. decembra. Dôvodom je nárast prípadov koronavírusu v krajine.
Tomas Zaborsky SaiPa.
Zdroj: twitter.com/Liiga_SaiPa
Zdieľajte:

Predstavitelia súťaže tak reagovali na sprísnené opatrenia regionálnych úradov, ktoré majú zamedziť šíreniu vírusu, informovala oficiálna stránka Liigy. "Počas jesene sme odviedli veľa práce, aby sme zabezpečili bezpečnosť verejnosti, hráčov a zamestnancov počas zápasov a uspeli sme v tom. Teraz sa však koronavírusová situácia zmenila k horšiemu vo viacerých oblastiach, takže obmedzenia sú pochopiteľné. Nie je však finančne možné hrať bez divákov," uviedol Heikki Hiltunen, predseda predstavenstva súťaže, ktorá sa doteraz hrala s obmedzeným počtom divákov na štadiónoch.

Prečítajte si aj

Na snímke slovenský reprezentant Andrej Kudrna.Kudrna spravil v Česku fair-play gesto: Priznal sa, že faulovaný nebol

Vedenie súťaže verí, že situácia sa v najbližšom období stabilizuje a plánuje odohrať celú základnú časť. Nové termíny odložených duelov by mali oznámiť čoskoro.

V najvyššej fínskej súťaži pôsobí aj osem slovenských hokejistov - Filip Krivošík, Tomáš Záborský, Mário Grman, Matej Tomek (všetci SaiPa Lappeenranta), Pavol Skalický, Kristián Pospíšil (obaja Lukko Rauma), Michal Krištof, Patrik Rybár (obaja Kärpät Oulu).

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články