Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Stretol sa s McDavidom, uzimený naháňal puk na rybníku, dnes dominuje v Banskej Bystrici v počte asistencií

BANSKÁ BYSTRICA - Kanadský útočník Josh Winquist pribudol do kádra HC´05 Banská Bystrica pred aktuálnou sezónou.
Josh Winquist Josh Winquist.
Zdroj: HC ´05 Banská Bystrica
Zdieľajte:

"Najťažšie som si zvykal na veľké klzisko. Každým zápasom je to však lepšie a lepšie. Priznám sa, že občas som prekvapený z toho, koľko veľa času mám na rozohrávku. Nehrá sa tu taký kontaktný a fyzický hokej, na aký som zvyknutý z domova. Tam za vami neustále niekto číha a v priebehu sekundy vám dokážu zobrať puk," opísal svoje dojmy z európskeho klziska v rozhovore pre sport.sme.sk banskobystrický hokejista Josh Winquist.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Košice šport hokej HC médiá koronavírus situácia KEX.Prezident HC Košice: Kompenzácie boli len zrnkom, v januári chcem 2500 ľudí v hľadisku

27-ročný center pochádza zo St. Alberta. Kanadské mesto v Alberte sa vyznačuje veľkou zimou, čo potvrdil aj člen druhej bystrickej formácie. "Tam, odkiaľ pochádzam, je naozaj tuhá zima. Od októbra do marca je priemerná teplota asi mínus dvadsať stupňov. Viem, že tu sú zimy omnoho miernejšie. Aj preto som si z domu ani nebral moju najteplejšiu bundu, keďže tu ju zrejme nebudem potrebovať (smiech). Býval som neďaleko Edmontonu. Nie je to asi najkrajšie miesto na svete, ale pre mňa je to domov," pokračoval Winquist. Každý deň po škole som sa tešil, ako si vonku zahrám hokej.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Bratislava Hokej Muži Ice Hockey League 2. kolo.Bratislava Capitals posilnil útok o novú tvár

"Rodičia po mňa museli prísť, keď som sa päť hodín neukázal doma. Raz sme boli aj s dvoma mojimi kamarátmi tak dlho na ľade, že sme mali omrzliny na prstoch na nohách. Nás to však neodradilo. Rád spomínam aj na kempy v Edmontone, kde som sa stretol aj s Connorom McDavidom. Bolo to pre mňa niečo úžasné,"dodal pre sport.sme.sk Winquist, ktorý v drese "baranov" nazbieral 14 bodov za 2 góly a 12 asistencií. Banská Bystrica je v súčasnosti na predposlednom 11. mieste extraligovej tabuľky.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.sme.sk

Diskusia

Podobné články