Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vo vedení Steel arény došlo k zmenám, je v zlej finančnej situácii

KOŠICE - Vo vedení občianskeho združenia (OZ) Košická aréna a Steel Arény došlo k personálnym zmenám. Ako uvádza mesto Košice na svojej webovej stránke, prioritou všetkých podielnikov je nájsť strategického partnera. Podľa primátora mesta Jaroslava Polačeka je Steel aréna v kritickej finančnej situácii.
MetaTitle: SR Košice koronavírus zatvorenie zimný štadión KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Prezidentom uvedeného OZ, ktoré prevádzkuje hokejovú arénu, je po novom viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie spoločnosti U. S. Steel Košice David Hathaway. Minulotýždňové valné zhromaždenie a správna rada akceptovali odstúpenie prezidenta OZ Košická aréna Pavla Miškova a ukončenie pôsobenia Igora Havrilu v pozícii generálneho manažéra Steel arény po vzájomnej dohode. Z postu prvej viceprezidentky odstúpila aj Oľga Černá, na ktorej miesto nastúpi Lukáš Mrázko z U. S. Steelu Košice.

Prečítajte si aj

Šatan počas štvrtkového kongresu SZĽH.Šatan: Dávame si vlastné góly, potom ťažko niečo obhajovať pred štátom

Košické oceliarne majú v OZ 34-percentný podiel na hlasovacích právach. Mesto Košice má 33,33 percenta a skupina košických podnikateľov 32,67 percenta. „Všetci sa zhodli na potrebe vyriešenia vážnej finančnej situácie, v ktorej sa momentálne Steel aréna nachádza. Okrem možnosti finančného dotovania OZ Košická aréna zo strany podielnikov na hlasovacích právach je aj nájdenie strategického partnera, ktorého meno by niesol hokejový štadión,“ uvádza magistrát.

Prečítajte si aj

Košičania po zápase s Nitrou.Róbert Džugan prestupuje z Košíc do druhej najvyššej súťaže

„V súčasnosti žijeme vo veľmi neobvyklých podmienkach, ktoré vytvárajú dosiaľ nepoznané výzvy. Nastal ten správny čas otvoriť priestor pre všetkých, ktorí chcú pomôcť s hokejom, ale aj kultúrou v Košiciach. Je totiž potrebné, aby mala Steel aréna viac podporovateľov a tých, ktorí chcú spolupracovať,“ povedal Hathaway s tým, že chcú, aby sa viacero firiem podieľalo na jej ďalšom rozvoji.

Prečítajte si aj

Tréner Anton TOmko.Tréner Tomko prijal ponuku z Poľska

Primátor pripomenul, že pre koronakrízu sa v Steel aréne nemohli uskutočniť viaceré športové podujatia a koncerty, ktoré mohli zlepšiť jej hospodárenie. Podľa neho je finančná situácia naozaj vážna, a preto sa v spolupráci s ďalšími podielnikmi na hlasovacích právach dohodli na zmenách, ktoré by mali viesť k jej oživeniu a zlepšeniu finančnej kondície. Ako dodal, mesto v tomto roku do hokeja investovalo takmer 250.000 eur, z čoho je na financovanie prevádzky a investícií v Steel aréne v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 130.000 eur.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články