Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Baránek prekvapený fungovaním košického klubu

KOŠICE - Český obranca Marek Baránek pred štartom aktuálnej sezóny posilnil klub z Košíc.
MetaTitle: SR Košice šport hokej TEL 15. kolo Nitra KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dôrazný hokejista už ako 19-ročný debutoval v českej extralige. Šancu dostal od Litvínova. V roku 2015 sa dočkal titulu. „Keď som v A-tíme Litvínova začínal, prvé dva roky bolo všetko super. Bol som mladý a hrával som, takže mi nič nechýbalo. Neskôr ma poslali na jeden a pol ročné hosťovanie do Karlových Varov, kde som rovnako dostal šancu a vrátil sa opäť o niečo skúsenejší. Počas prvej sezóny sme hrali baráž. Nasadzovaný som bol do všetkých situácií, či už šlo o presilovky alebo oslabenia. Myslel som si, že už mám vybojovanú pozíciu,“ zaspomínal si v rozhovore pre web Košičanov Baránek.

Prečítajte si aj

Matúš Hlaváč bude hrať za Třebíč.Třebíč potreboval posilniť obranu: Vybral si 19-ročného odchovanca Dukly Trenčín

Člen prvej obrannej dvojice so Slovincom Žigom Pavlinom pred príchodom na východné Slovensko mohol zotrvať v domácej najvyššej súťaži. V lete odišiel na skúšku do Českých Budějovíc, ktoré sa stali novým účastníkom sezóny 2020/21. „Nehovorím, že som nechcel ostať v českej extralige, to by som nešiel na skúšku do Budějovíc. Za neúspech tam som síce sklamaný, no na druhej strane chápem, že chcú udržať tím, ktorý najvyššiu súťaž vybojoval.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Nové ZámmetaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRXky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRX.Žilina získala skúseného obrancu z Dukly Trenčín

Prišla však ponuka z Košíc a po porade s Pavlom Klhůfkom a následnej komunikácii s pánom Šťastným, ktorí mi popísali, ako to tu všetko funguje, som absolútne neváhal. Už teraz môžem povedať, že to je najlepšie rozhodnutie, aké som so svojim agentom v doterajšej kariére urobil,“ povedal v súvislosti s letnou skúškou Baránek, kde sa dostal aj jeho terajší kolega a hlavný iniciátor jeho angažmánu v Košiciach Klhůfek.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 11.kolo Slovan B.Bystrica BAX.VIDEO Slovan Bratislava angažoval skúseného amerického brankára

Trištvrte roka v slovenskej extralige príjemne prekvapilo českého obrancu. Hlavne čo sa týka podmienok v klube. „Aklimatizácia bola rýchla. Vďaka Pavlovi som síce vedel, do čoho približne idem, netušil som však, ako super to až bude. Čo sa týka komfortu, ako sa tu hráč cíti a vecí okolo toho... Ešte som to nikdy nezažil. Fungovanie klubu je na vysokej úrovni. Porovnať by som to mohol iba s hŕstkou českých klubov. Zatiaľ som neskutočne spokojný,“ dodal pre košický web Marek Baránek.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk

Diskusia

Podobné články