Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Slovan Bratislava angažoval skúseného amerického brankára

BRATISLAVA - Novou tvárou v tíme HC Slovan Bratislava sa stal americký brankár Tyler Parks, ktorý podpísal kontrakt do konca sezóny 2020/21.
MetaTitle: SR Hokej TEL 11.kolo Slovan B.Bystrica BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

28-ročný rodák z mesta Imperial v Missouri počas minulej sezóny odchytal za ⁦Rapid City Rush v ECHL celkovo 25 stretnutí, v ktorých priemerne inkasoval 3,21 gólu na zápas a jeho percentuálna úspešnosť zákrokov bola 91,1%. Ďalších päť štartov pridal v drese Tucson Roadrunners na hosťovaní v AHL.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 11.kolo Slovan B.Bystrica BAX.Javorčík videl veľa pozitív, Vayovi pomohlo známe prostredie. Sojka odčinil faul prvým gólom medzi seniormi

Väčšina jeho seniorskej kariéry sa niesla v spomínanej ECHL, pôsobil tiež aj v SPHL a predtým v univerzitnej NCAA. Pôsobenie v Slovane Bratislava bude jeho prvým mimo Severnej Ameriky. "Belasí" museli riešiť brankársku otázku, nakoľko Roman Durný odíde do zámoria a Andrei Makarov je momentálne zranený.

"Vedenie belasých tak reaguje na vývoj situácie za morom a očakávané otvorenie kempov v tímoch NHL a AHL v priebehu najbližších týždňov. Späť za more sa tak bude musieť vrátiť Roman Durný, ktorý má podpísaný platný dvojcestný kontrakt s tímom Anaheim Ducks. Navyše už od 30. novembra príde Slovan o mladého brankára Ádama Bekeho, ktorý sa vo zvolenskej "bubline" zúčastní na záverečnom prípravnom kempe slovenskej reprezentácie do 20 rokov pred svetovým šampionátom tejto kategórie v Edmontone," píše Slovan na svojom webe.

"Blíži sa nám odchod Romana Durného do zámoria, ako aj pôsobenie Ádama Bekeho v reprezentačnej juniorke. Preto sme intenzívne hľadali vhodného gólmana k Andrejovi Makarovovi. Naším zámerom bolo angažovať brankára, ktorý bude rozdielny k Andrejovi, či už veľkosťou ale aj štýlom chytania. Dnešným trendom v špičkových ligách sú veľkí gólmani a aj tento aspekt naša nová akvizícia spĺňa. Tyler je robustný brankár, ktorého výška dosahuje až dva metre a chytá v tzv. opačnom garde. Na brankára sme získali pozitívne referencie od brankárskych trénerov v Severnej Amerike. Odchytal veľmi dobre posledné dve sezóny, čím sa dostal až do AHL do tímu patriacemu organizácii Arizona Coyotes. Verím, že na výkony nadviaže aj v Slovane a vhodne doplní pozíciu brankára," povedal generálny manažér klubu Maroš Krajči pre hcslovan.sk.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články