Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Gabor musel v Liptovskom Mikuláši myslieť na nehokejové problémy, v Banskej Bystrici sa bude biť o miesto v zostave

BANSKÁ BYSTRICA - Po stopách svojho brata Gilberta sa vybral 20-ročný útočník Kevin Gabor. Ten sa na začiatku augusta zaradil do tímu HC ´05 Banská Bystrica, kde absolvoval prípravu aj predsezónne zápasy. Vedenie "Baranov" ho následne na prelome augusta a septembra uvoľnilo do Liptovského Mikuláša. Aj tam si zahral niekoľko prípravných stretnutí, lenže do Tipos Extraligy pod Milanom Jančuškom nezasiahol.
Kevin Gabor Dalhuisen.
Zdroj: HC ´05 Banská Bystrica
Zdieľajte:

Vrátil sa pod Urpín. Jeho prestup sa doťahoval krátko pred utorkovým stretnutím proti Popradu. Dokonca ešte na zápasovej súpiske figuroval v štvrtom útoku Ján Sarvaš. Až niekoľko desiatok minút pred samotným duelom sa stihli dotiahnuť administratívne povinnosti, a tak Kevin Gabor nakoniec svojho rovesníka v zostave nahradil. Mal aj jednu dobrú šancu, keď sa natlačil za posledného obrancu "Kamzíkov", avšak backhandom tesne minul vzdialenejšiu žrď bránky Tomáša Vošvrdu.

Prečítajte si aj

Michal Hudec TASR.Vhupol do politiky, je z neho murár aj elektrikár. Michal Hudec v Bratislave naplno pracuje na vlastnom projekte

"Do Banskej Bystrice som v lete prišiel na skúšku. Veľa sme trénovali, hrali zápasy medzi sebou. Po troch alebo štyroch týždňoch sa vedenie rozhodlo poslať ma na hosťovanie do Liptovského Mikuláša, kde som mal dostať priestor na ľade a hrávať najvyššiu súťaž," vysvetľoval genézu svojho začiatku pôsobenia na Slovensku exkluzívne pre hokejovysvet.sk mladý Kevin Gabor.

Na Liptove nastúpil v rámci Tipsport Kaufland Cupu proti Martinu aj Detve: "Strávil som tam zhruba dva mesiace. Trénoval som s tímom a hral niektoré predsezónne stretnutia, ale situácia boli ťažká. Sami ste videli, čo sa stalo, že tím nenastúpil na dva zápasy, do Košíc prišiel bez trénerov. Predtým tiež v klube nejaké veci nefungovali, chýbali nám napríklad hokejky, nie vždy sme mohli trénovať. Celkovo to nebola dobrá situácia," prezrádza rodák zo švédskeho Štokholmu.

Na osobnej pohode mu nepridával ani fakt, že aj po štarte sezóny v Tipos Extralige nebol vybavený jeho prestup, a preto nemohol zasiahnuť do hry: "Úprimne, neviem čo presne sa stalo. Keď sa začala súťaž, tak mi povedali, že transfer nebol uskutočnený. Už na to ale nechcem myslieť, pretože som v Banskej Bystrici, kde môžem trénovať a mám šancu hrávať. Cítim sa oveľa lepšie. Nie je tam stres z toho, čo bude. V Mikuláši som bol v takej situácii, že som stále premýšľal nad tým, čo sa stane v najbližších dňoch, či budem hrať alebo nie. Nemohol som sa sústrediť iba na hokej ako by to malo byť," tvrdí.

Gabor je teda veľmi rád za súčasnosť, kedy má podpísanú zmluvu s HC ´05 Banská Bystrica: "Som šťastný za šancu. V tíme je viac útočníkov, takže musím bojovať o miesto v zostave, ale som rád, že môžem pravidelne a naplno trénovať bez toho, aby som musel myslieť na iné veci. Mám šancu hrať ligové zápasy. Chceme sa zlepšovať, zbierať skúsenosti od starších hráčov. Mám veľa priestoru na zlepšenie. Budem sa biť o miesto v zostave," dodal Kevin Gabor v exkluzívnom rozhovore pre hokejovysvet.sk.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články