window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Juraj Koval pripúšťa zánik hokeja v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC´05 Banská Bystrica momentálne hrajú v azyle vo Zvolene z dôvodu rekonštrukcie domovského stánku pri Hrone.
Zdroj: 36746
Zdieľajte:

Práve rekonštrukcia útulného zimného štadióna vyvoláva otázniky do budúcnosti. Klub aktuálne pôsobí v susednom Zvolene, kde aj hráva domáce stretnutia v tejto sezóne. „Sme frustrovaní zo situácie ohľadom rekonštrukcie. Od konca júla sme na zvolenskom štadióne, kde máme síce dobré podmienky, ale nie je to rovnaké, ako byť doma. Už pred rokom sme boli informovaní o tom, že pre rekonštrukciu zimného štadióna v Banskej Bystrici nebudeme môcť hrať celú jednu sezónu doma, čo sme akceptovali.

Prečítajte si aj

VIDEO Košický srdciar potichu ukončil kariéru

Mesto Banská Bystrica nám aj do určitej miery pomohlo, aby sme zvládli ťažkú situáciu. Hnevá nás však, že sa opakuje situácia z leta 2019, keď sa robila menšia rekonštrukcia strechy "zimáku". Hoci sme vtedy majstrovský ročník dohrali v apríli 2019, práce sa vykonávali až v júli, keď sme mali ísť na ľad. Ledva sme stihli úvod sezóny a de facto, sme už dve letné prípravy na ľade nemohli absolvovať na hlavnej ploche. Trénovali sme a trénujeme v B-hale, kde sú nezodpovedajúce podmienky pre mužský hokej. Najhoršie je v súčasnosti to, že do konca 46. týždňa v roku 2020 sa v hlavnej hale zimného štadióna nič nedeje, hoci sezónu 2019/20 ukončila pandémia ešte začiatkom marca.

Prečítajte si aj

Daňo utrpel zlomeninu ruky, dĺžka absencie nie je známa

Hlavná rekonštrukcia, ktorá mala byť dávno spustená, sa stále nezačala. Máme oprávnené obavy, že ak sa začne v decembri alebo januári, je z hľadiska predpokladanej dĺžky prác takmer isté, že by sme ani nasledujúci ročník nemohli začať doma. Poviem to otvorene: v klube nie sme pripravení na to, aby sme čo i len časť ďalšej sezóny neboli doma,“ podrobne vysvetľoval momentálny stav týkajúci sa trojnásobného slovenského majstra jeho prezident Juraj Koval, v dialógu pre Denník Šport.

Pozrite si aj

VIDEO Hromadná bitka v Miškolci, Mezovský vyzliekol dres súpera

„Keď sme povedali, že tento extraligový ročník odohráme aj v ťažkých podmienkach s koronavírusom a napriek všetkým škrtom s tým spojeným, tak sa o to pokúsime. Nemáme však už silu, ochotu, vôľu a ani financie, aby sme opäť pokračovali v provizóriu z minulého leta. Boli sme za rekonštrukciu, podporili sme ju vysťahovaním sa na jednu sezónu.

Prečítajte si aj

VIDEO Matovič zamietol viaceré návrhy športovcov

Od nášho posledného zápasu v Banskej Bystrici v marci bolo dosť času, aby mohla byť rekonštrukcia hotová do júla 2021, teda do začiatku prípravy na ľade. Ak má rekonštrukcia ovplyvniť ešte aj ďalšiu sezónu, v tejto chvíli sme už proti jej spusteniu,“ dodal Koval.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: denník Šport

Diskusia

Podobné články