Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Gary Bettman hľadá spôsoby, ako rozbehnúť nový ročník NHL, ktorý by mal štartovať 1. januára 2021

NEW YORK - Vedenie zámorskej hokejovej NHL zvažuje, že v nasledujúcej sezóne v dôsledku pandémie koronavírusu zredukuje program základnej časti a zavedie dočasné "bubliny". Ligový komisár Gary Bettman takisto naznačil, že súčasné cestovné obmedzenia pre Kanadu a povinné karantény pri ceste do niektorých štátov USA by mohli vyriešiť prerozdelením divízií. Zámorské médiá v uplynulých dňoch informovali, že sedem kanadských klubov by mohlo vytvoriť jednu samostatnú divíziu a ostatné tímy sídliace v mestách USA by vytvorili divízie na základe geografického kľúča.
MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off finále 6. zápas.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

"Cestovné obmedzenia, ktoré sú veľkou neznámou, nás možno donútia dočasne preskupiť divízie podľa geografického kľúča. Nebude totiž dávať zmysel, aby niektoré tímy cestovali z Floridy do Kalifornie," uviedol podľa agentúry AP Bettman, ktorý navrhuje aj zredukovať program sezóny. Tímy by hrali častejšie v rámci svojej divízie, menej konfrontácií by bolo s klubmi z iných konferencií či divízií.

Prečítajte si aj

Šeliga vedie zvolenských juniorov.Zastupovanie okorenil o sedem bodov do tabuľky a vracia sa do firmy na výrobu nábytku

Vedenie NHL stále pracuje s verziou, že nový ročník odštartuje 1. januára 2021. Na detailoch ligoví predstavitelia naďalej pracujú so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA. Minulá sezóna vyvrcholila na neutrálnych štadiónoch v Toronte a Edmontone, no Bettman vylúčil, že by využil "bubliny" pre celú nasledujúcu sezónu. "O tom by som už hráčov nikdy nepožiadal. Sondujeme možnosti hrať na domovských štadiónoch. Buď bez divákov, alebo v tých mestách, kde to umožní epidemiologická situácia, aj s divákmi. Každá aréna sa bude posudzovať zvlášť," povedal komisár NHL podľa ESPN.com. "Zvažujeme však aj alternatívu s dočasnými bublinami. Prídete do nej, hráte 10-12 dní bez toho, že by ste museli niekam cestovať. Potom sa vrátite späť, týždeň ste doma, aby mohli stráviť čas s rodinou. Samozrejme, budeme mať testovací protokol a ďalšie potrebné hygienické opatrenia."

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 5.kolo dohrávka Košice Slovan KEX.S Tipos extraligou sa rozlúčil vysokou výhrou, z kádra Slovana odchádza slovenský mladík

Liga môže zvoliť aj hybridný model s niektorými tímami hrajúcimi v bubline a s niektorými doma, pričom kluby budú podľa situácie do bubliny vchádzať a odchádzať, dodal Bettman. Akýkoľvek plán sa nakoniec zavedie, s určitosťou vznikne v spolupráci s hráčskou asociáciou. Nie je pritom vylúčené, že úvod ročníka bude vyzerať inak ako jeho záver – v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články