Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 5 (ne)pravdepodobných zmien dresov pred novou sezónou NHL

TORONTO - Vedenie NHL naďalej počíta s tým, že nová sezóna odštartuje 1. januára 2021, alebo niekedy v okolí tohto dátumu. Dovtedy ostávajú zhruba dva mesiace, a tak sa určite dočkáme aj nejakých (ne)čakaných zmien dresov medzi známymi menami. O čom sa naďalej hovorí a špekuluje v zámorí?
Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vypadli z boja o Stanleyho pohár.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Bude tým, kto odíde z Tampy Bay kapitán Stamkos?

Majstrovský tím Tampy Bay Lightning zo sezóny 2019/20 je výborný, lenže kvôli platovému stropu nemôže ostať pokope. Organizácia má už iba zhruba tri milióny a nové zmluvu potrebujú Erik Černák, vysoko cenený bek Michail Sergačov aj útočník Anthony Cirelli. Existuje veľa spôsobov ako túto situáciu zvládnuť. Hovorí sa o výmenach niektorého z týchto troch hráčov, rovnako tak bol útočník Alex Killorn so zmluvou na 4,45 milióna dolárov zapísaný na waiver listnu, ale nikto si ho nestiahol, aby neuľahčil "Bleskom" situáciu. Stále však nie je vylúčená ani jeho výmena či dokonca odchod aj Tylera Johnsona.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 2.kolo Trenčín Detva TNX.Na zápasoch Tipos Extraligy by mohli byť diváci, ak sa preukážu negatívnym testom

Najzaujímavejšie však znie možnosť, že nakoniec by odišiel kapitán Steven Stamkos. Dôvodom takejto možnosti je fakt, že v play-off nastúpil iba na tri minúty, keďže bol dlho zranený a mužstvo vyhralo Stanley Cup aj bez neho. Navyše by uvoľnil až 8 miliónov, čím by spravil obrovský priestor pre spomínané trio. Okrem toho by určite Tampa Bay dostala veľkú protihodnotu zahŕňajúcu aj niekoľko prvokolových draftových volieb.

Laine nebude lacný

O výmene Patrika Laineho z Winnipegu Jets sa hovorilo hlavne pred draftom. Doteraz sa reálne neuskutočnil žiadny trejd. To však neznamená, že sa to nemôže stať. Kanadský tím by mohol za skvelého fínskeho snajpra získať veľmi veľa. Potrebuje obrancu aj útočníka do prvých dvoch formácií (aj keď už prišiel Paul Stastny), čo je základ celej výmeny, čiže opačným smerom určite musí ísť nejaké osvedčené meno. Spomínal sa napríklad Shayne Gostisbehere z Philadelphie, Jake Gardiner (Carolina) alebo útočník Jaden Schwartz (St. Louis). Tým sme si vlastne aj vymenovali kluby, kde by mohol Laine skončiť. Samozrejme, súčasťou výmeny, ak teda výmena bude, musí byť aj voľba v 1. kole draftu a nejaká mladá nádej.

Barzalov odchod nemá reálny základ

Hviezda a opora New Yorku Islanders je obmedzeným voľným hráčom, momentálne rokuje s klubom o novom kontrakte a obe strany údajne nie sú ďaleko od dohody. Odchod Mathewa Barzala sa spomínal hlavne pred niekoľkými týždňami, kedy napríklad existovala spojitosť s jeho výmenou za Patrika Laineho do Winnipegu Jets. Kanadský tím už ale získal spomínaného Paula Stastnyho a sústredí sa hlavne na nového beka pre prvé dva obranné páry. Barzalov odchod z Long Islandu teda v súčastnosti takpovediac nemá reálny základ, na ktorom by sa dalo stavať.

Budúcnosť Cháru je na Chárovi

Slovenský obranca zvažuje všetky možnosti, rokoval už ale o novom kontrakte s Bostonom Bruins. Generálny manažér Don Sweeney sa vyjadril, že svojmu doterajšiemu kapitánovi nechal čas na rozmyslenie. Chára je v pozícii, kedy si prakticky sám môže povedať, za ktorý tím chce hrať, pretože teoreticky by po ňom siahol asi hocikto. Teraz sa nebavíme o platových podmienkach, ale o záujme o trenčianskeho rodáka. 43-ročný bek sa už spájal s tímami ako Colorado Avalanche, Ottawa Senators či naposledy Toronto Maple Leafs. Dá sa očakávať, že jeho nový kontrakt, nech už to bude hocikde, nebude mať hodnotu vyššiu ako dva milióny za rok ako tomu bolo v jeho doterajšej zmluve.

Hviezda z tribúny do Bostonu či Winnipegu?

Americký obranca Philadelphie Flyers, Shayne Gostisbehere mal fantastickú sezónu 2017/18, počas ktorej ako kvázi neznámy hráč nazbieral 65 bodov, ďalšom ročníku ich mal 37 a posledná sezóna mu vôbec nevyšla. Tréner Alan Vigneault ho niekoľkokrát ani nezaradil do zostavy, ale posadil na tribúnu, dokonca hral dvakrát aj za Lehigh Valley Phantoms v AHL. Výsledkom bolo 42 stretnutí za Philadelphiu a len dvanásť bodov. Zmluvu má platnú ešte tri roky, priemerne poberá 4,5 milióna dolárov. Pre Winnipeg či Boston by mohol byť ideálnou voľbou pre prvé dva obranné páry. Výmena Gostisbeherea sa reálne dá očakávať.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články