Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tomáš Marcinko bol nakazený koronavírusom a prehovoril o jeho priebehu

TŘINEC - Slovenský útočník Tomáš Marcinko bol nakazený novým koronavírusom.
Marcinko je pripravený zabojovať o miestenku na domáce MS.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Športový život sa v Česku zastavil v pondelok 12. októbra. Je to reakcia na neustále zvyšujúci sa počet infikovaných ľudí. V klube HC Oceláři Třinec pôsobí päť slovenských hokejistov. Útočník Tomáš Marcinko sa tomu nevyhol a zápasil s neviditeľným nepriateľom, ktorý od marca kvári celý svet.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej TEL 4. kolo Slovan Bratislava Detva BAX.Mimo hry už aj HC Slovan Bratislava, klub hlási množstvo pozitívnych

„Po prvých testoch sme mali dve tretiny pozitívnych hráčov a bol som najprv v negatívnej skupine. Po troch či štyroch dňoch sme už boli takmer všetci pozitívni. Prišla na mňa obrovská únava, bolesti hlavy a cítil som pár dní bolesť v hrdle. Postupne som sa z toho dostával, ale neskôr som stratil chuť a čuch. Tie nemám už týždeň, aj po absolvovaní negatívneho testu. Bolo to náročné, ale postupne sa to zlepšuje,“ povedal v rozhovore pre Denník Šport reprezentačný center.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Šport koronavírus opatrenia Hokej APHK TEL Büdiová BBX.Tipos extraliga: APHK zaobstará testy, náklady zatiaľ na ramenách klubov, finančné náhrady na ceste

Skúsený 31-ročný útočník ešte dodal: „Verím, že teraz budeme odolnejší, keď sme si tým prešli, ale musíme byť opatrní. Taký Litvínov bol v karanténe už dvakrát. Snažíme sa so spoluhráčmi dodržiavať prikázané nariadenia hygienikov,“ dodal Marcinko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.sk

Diskusia

Podobné články