KHL rozdelila klubom milióny eur, Slovan Bratislava to chce zaviesť v extralige
Vedenie ligy prerozdelilo rekordných 466 miliónov rubľov, čo je v prepočte 5,5 milióna eur. Ide o sanáciu škôd, ktoré napáchal koronavírus po predčasnom skončení vlaňajšej sezóny 2019/20.
Prečítajte si aj
VIDEO Tampa Bay vyrukuje na Dallas oslabená"Prerozdeľovanie finančných prostriedkov z realizácie marketingových práv prebieha na nasledujúcom princípe – 30% sa rozdeľuje rovným dielom medzi všetky kluby, 30% závisí od športových výsledkov klubu (umiestnenie v základnej časti, účasť v play-off a jeho finálnych štádiách) a 40% je rozdelených medzi kluby na základne televízneho dopytu po celom svete.
Prečítajte si aj
Obrovská radosť v Poprade: Veľká opora tímu z posledných sezón nakoniec v tíme ostávaTeda, najviac peňazí získa klub, o ktorého zápasy je najväčší záujem u televíznych partnerov a s tým súvisiaca vyššia finančná hodnota televíznych kontraktov. Práve tento princíp – podľa dopytu a ceny – by evidentne chcel zaviesť HC Slovan Bratislava aj v slovenskej extralige," uvádza stránka eurohokej.
ANKETA: Podarí sa presadiť návrh HC Slovan Bratislava v extralige po vzore KHL?
-
Áno, malo by to zavážiť.
47%
-
Nie, na Slovensku vôbec nič nefunguje.
53%