Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolen a Nitra nenechali nič na náhodu

Utorkový program Tipsport extraligy obsahoval krátku dohrávku medzi Zvolenom a Banskou Bystricou a zápas výberu slovenskej U20 proti hokejistom z Nitry. Ako tieto dva ,,netradičné" duely nakoniec skončili?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

HK Orange 20 - HK Nitra 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 20. M. Novák (J. Ručkay, Pupák), 23. Skalický (Rehák, Bačik), 30. Bajtek (Kováčik, Slovák), 37. Tábi (Kabáč), 42. H. Ručkay (Kováčik), 60. Kováčik

Úvodných desať minút prinieslo svižný hokej, o ktorý sa starali oba tímy. Napriek niekoľkým gólovým príležitostiam sa však skóre menilo až v závere prvej tretiny. Štyridsať sekúnd pred sirénou našiel Jakub Ručkay krížnou prihrávkou obrancu Nováka, ktorý strelou švihom prekonal Okoličányho. Ofenzívna aktivita oboch tímov pokračovala aj v úvode strednej časti hry a v 23. minúte priniesla reprezentantom vyrovnanie. Rehákovu strelu vyrazil Lakosil len pred Skalického, ktorý puk doklepol do bránky - 1:1. V polovici stretnutia nepomohla defenzíva juniorov svojmu brankárovi a ten ležiaci na ľade druhýkrát kapituloval po gólovej dorážke Bajteka. Aj na tento presný zásah však dvadsiatka odpovedala, a hoci Tábiho strela v 37. minúte najskôr opečiatkovala žŕdku, puk sa nakoniec odrazil do bránky.

V tretej tretine sa postaral o víťazný presný zásah Henrich Ručkay. V 43. minúte využil ďalší nedôraz domácej defenzívy a puk poskakujúci v okolí bránkoviska poslal nekompromisne do siete - 2:3. Skóre stretnutia spečatil v závere gólom do prázdnej bránky Kováčik.

HKM Zvolen - HC 05 B. Bystrica 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)

Góly: 3. Lunter (Predajniansky), 9. Hudec (Kudrna), 18. Kafka (Hudec, Lunter), 26. L. Jurík (Podkonický, Chovan), 30. M. Chovan (Pokovič, Brabenec), 33. Bortňák (Škvaridlo), 45. Obdržálek (Puliš, Brabenec)

Až po necelom mesiaci, presne 25 dňoch dohrali zápas 1. kola Tipsport extraligy derby rivali HKM Zvolen a HC 05 B. Bystrica s konečným výsledkom 4:3. Predchádzajúci ukončili hlavní rozhodcovia predčasne, keď 87 sekúnd pred koncom hustý dym nad ľadovou plochou, ktorý spôsobila pyrotechnika v tábore banskobystrických divákov, sa nerozplynul ani po vyše hodinovom čakaní. Podľa pravidiel zápas rozhodcovia predčasne v 58:33 min za stavu 4:3 ukončili a zostávajúce sekundy sa bez divákov dohrali až teraz.

Kuriozitou bolo, že len v nedeľu pred dvoma dňami bojovali obe mužstvá proti sebe na breznianskom štadióne v 10. kole (Zvolenčania zvíťazili 6:4). Už podľa priebežného stavu nedohratého stretnutia bolo zrejmé, že ho poznačili veľké obraty. Bystričania vyhrávali 3:0, potom Zvolenčania šnúrou štyroch gólov strhli vedenie na svoju stranu. Dohrávaných 87 sekúnd bolo v znamení oslabenia Zvolenčanov o Puliša, ktorý si šiel na trestnú lavicu sadnúť 1:27 min pred koncom tretej tretiny. Tak ako sa očakávalo, dohrávaných 87 sekúnd začali ,,barani" s odvolaním brankára Wiikmana a power-play s početnou výhodou o dvoch korčuliarov im mala dopomôcť vyrovnať a posunúť zápas do predĺženia. Prvé buly sa vhadzovalo v obrannej tretine Zvolenčanov, na ľade mohli byť len hráči zo zápasu predchádzajúceho a celá súpiska kopírovala predchádzajúcu, okrem tých, ktorí nemohli z rôznych dôvodov nastúpiť. Po buly medzi Brabencom a Hudecom zostali Bystričania v tretine, no strely Hudeca, Kafku a opäť Hudeca nenašli správny smer. Deväť sekúnd pred koncom Jurík netrafil prázdnu bránku a bolo po zápase.

,,Ani som netušil, že vonku na nás čakajú fanúšikovia, bolo to super gesto. Ťažko sme mohli niečo natrénovať, vždy je to v takýchto počtoch o dvoch voľných hráčoch. Niečo sme si na videu pozreli, aj sme si niečo povedali, ostatné vyplynulo z hry. Už nám odľahlo a môžeme sa sústrediť na ďalšie zápasy," vyjadril sa kapitán víťazného tímu, Lukáš Jurík.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články