Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Najlepší brankár fínskej Liigy má jasno o budúcnosti, do NHL ešte nejde

TAMPERE - Najlepší brankár fínskej Liigy v sezóne 2020/21, ktorým sa stal Lukáš Dostál, bude aj v novom ročníku nastupovať za Ilves.
Zaborsky Saipa Dostal.
Zdroj: twittercom/Liiga_SaiPa
Zdieľajte:

Stále iba 20-ročný český hokejista v sezóne 2019/20 odchytal 43 zápasov. Priemerne inkasoval iba 1,78 gólu na zápas a udržal si 92,8 percentnú úspešnosť zákrokov. Získal prestížnu cenu Urpa Ylönena. V roku 2018 ho draftoval Anaheim Ducks, s ktorým podpísal nováčikovskú zmluvu do roku 2023.

Súčasťou Ilves bude naďalej tiež 22-ročný útočník Arttu Ruotsalainen. Ten v predošlom ročníku získal 43 bodov v 44 dueloch. Jeho práva vlastní Buffalo Sabres, s ktorým aj má podpísaný kontrakt.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR šport hokej 7. kolo nadstavby Tipsport liga BAX.Banská Bystrica je klub s ambíciami, ktorý mi ponúka priestor na ľade, teší sa Marek Sloboda po horšom roku v Slovane

V kádri Ilves ostáva aj 19-ročný krídelník Matias Maccelli, práva na neho vlastní Arizona Coyotes. V zámorí po drafte ešte nehral. Všetci traja hráči sú dohodnutí s ich fínskym zamestnávateľom a aj klubmi NHL, že keď sa sezóna 2020/21 rozbehne znova, prebehnú rokovania o budúcnosti.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články