Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kuriózna 87- sekundová dohrávka sa napokon odohrá

Dohrávka 1. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HKM Zvolen a HC 05 Banská Bystrica sa napokon uskutoční za podmienok, ktoré vo svojom rozhodnutí stanovil Pro-Hokej.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Podľa piatkového vydania denníka Šport stiahli oba kluby svoje odvolania voči verdiktu riadiaceho orgánu najvyššej domácej súťaže, 87 sekúnd tradičného derby sa tak dohrá v utorok 7. októbra od 17.00 h.

Duel, ktorý hlavný rozhodca ukončil za stavu 4:3 pre domácich pre zadymenie hracej plochy dymovnicou zo sektora fanúšikov hostí, sa tak začne v čase 58:33 bez divákov.

Zvolenčania najskôr odmietli nastúpiť na dohrávku pred prázdnymi tribúnami, napokon však na požiadavku Pro-Hokeja pristúpili a preplatia banskobystrickému rivalovi aj cestovné náklady.

Predstavitelia HC 05 žiadali zasa kontumáciu stretnutia vo svoj prospech, no ešte predtým navrhovali Zvolenčanom odohrať duel nanovo. Ten sa napokon dohrá tak, ako to vo svojom stanovisku z finálneho zasadnutia v tejto veci určil riadiaci orgán súťaže. "Aj keď napadnuté rozhodnutie predstavenstva Pro-Hokeja nepovažujeme naďalej za vydané v súlade s predpismi SZĽH, máme záujem, aby záležitosť bola urýchlene ukončená a zápas dohraný v duchu fair play," cituje piatkové vydanie denníka Šport oficiálne stanovisko HC 05 Banská Bystrica.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články