Zápas Piešťan a mladíkov skončil futbalovým výsledkom

Dnes bol na programe vložený zápas hokejovej Tipsport extraligy ŠHK 37 Piešťany.

ŠHK 37 Piešťany – HK Orange 20 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Piešťany: Šúrek – Šedivý, Škadra, Brňák, Bučka, Cuník, Rais, Vajlent, Srnec – Konečný, Mišura, Klempa – Rapáč, Peško, Kutálek – Holovič, Pašek, Toman – Lichanec, Hamrák, Brobohatý

Orange 20: Godla – Bačik, Hochel, Jendroľ, Pavúk, Mendrej, Varga, Vadovič, Fekiač – Skalický, Rehák, Koyš – Giľák, Petráš, Tábi – Galis, Kabáč, Danišovský – Hrušík, Sukeľ, Briestenský

Gól: 37. Rais (Cuník, Holovič). Rozhodovali: Stano, Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1422 divákov

V netradičnom čase a za účasti školákov sa v Piešťanoch predstavila reprezentačná dvadsiatka. Na prekvapenie všetkých to boli mladíci, ktorí malé prvé vážnejšie šance. Na začiatku 7. minúty nemieril z kruhu presne Hrušík a o minútu neskôr pomotal hlavy piešťanským obrancom Koyš, ale ani z toho gól nebol. Po desiatej minúte už to boli domáci, keď najskôr neuspel príklepom Konečný a po ňom ani Mišura. V presilovke sa nepresadil opäť hosťujúci Hrušík, ktorý nevyužil prečíslenie dva na jedna a na opačnej strane v oslabení Mišura a po ňom ani Klempa.

Havrani vstúpili do druhej tretiny presilovkou a to ich nakoplo k veľkému tlaku. Počas celej druhej časti sa pred Godlom točil kolotoč a leteli na neho strely z každej pozície. Brankár dvadsiatky však držal mladíkov nad vodou až do 37. minúty, keď ho v presilovke prestrelil Rais. Mladíci následne iba vyčkávali na sirénu. Piešťany svojho súpera v druhej časti prestrieľali 18:6.

V záverečnej časti Piešťany pokračovali v tlaku a v strelách na Godlu. Hráči dvadsiatky prvýkrát v tretej tretine ohrozili Šúreka až na konci 49. minúty. Domáci však v stretnutí mali problém s koncovkou. Postupne sa nepresadili medzi kruhmi Kutálek, pri dorážke Rapáč ani Mišura. A keď Konečného prienik cez celé klzisko skončil iba na žŕdke, Piešťany sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.