Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chromiak hodnotí sezónu v superlatívoch: Teraz sa chce prebojovať na MSJ, čo bude na drafte do NHL sa uvidí

BRATISLAVA - Mladý útočník Martin Chromiak sa má stať tento rok slovenskou draftovou jednotkou. Niektoré prognózy mu veštia dokonca prvé kolo, ale na tieto záležitosti sa odchovanec Dukly Trenčín nepozerá.
Martin Chromiak Martin Chromiak.
Zdroj: Matej Kubove
Zdieľajte:

Najdôležitejšie pre neho je, ako to bude vyzerať priamo na mieste činu: "Tie prognózy sú dobré, ale hlavné je, čo sa udeje na drafte a tam to môže byť úplne inak. Komunikujem s niektorými klubmi cez konferenčné hovory, ale to je všetko, čo sa dá teraz robiť," hovorí 17-ročný krídelník pre náš web: "Nejaký tlak, že to musí byť prvé kolo, na seba nevyvíjam."

Prečítajte si aj

Radovan Bondra Slovan.Zvolen získal útočníka zo Slovana Bratislava a obrancu z Nových Zámkov

K vysokému umiestneniu mu rozhodne pomohol aj presun z Dukly do kanadskej OHL-ky. V drese tímu Kingston Frontenacs odohral 28 zápasov a získal 33 bodov (11+22): "Ja som spokojný s tým ako to celé dopadlo. Keď som tam po Vianociach prišiel, tak bolo všetko super. Boli výborné podmienky, od začiatku som dostal priestor v prvej päťke, za čo som veľmi vďačný a myslím si, že som si sadol so spoluhráčmi. Darilo sa nám až do konca. Spokojný som bol aj so štatistikami," pochvaľuje si.

Chromiak sa tiež dostal do dobrej rodiny, s ktorou žil: "Nebýval som so spoluhráčom, ale bol som v skvelej rodine. Boli tam dve malé deti, obaja hokejisti. Nemôžem sa na nič sťažovať. Naučil som sa osamostatniť. Bol som na takú dlhšiu dobu preč z domu prvýkrát. Zvládol som to dobre a naučil som sa nové veci," prezrádza.

Medzi jeho najbližšie ciele patrí aj zisk miestenky na MSJ 2021, ktoré sa konajú v Edmontone a Red Deer: "Bol som sklamaný, že som sa nedostal do tímu minulý rok, ale tento rok mám ešte väčšiu motiváciu dostať sa tam a ukázať, že do mužstva patrím," uvedomuje si. Momentálne sa aj Chromiak nachádza v Námestove na Hokejovom lete, prvom zraze našej reprezentácie do 20 rokov pred sezónou 2020/21.

Prečítajte si aj

Dušan Mráz odpovedá na otázky novinárov.Hokej bude fungovať aj po odchode Lintnera, Pukalovič zaujal jasné stanovisko

Zároveň si zaspomínal aj na MS do 18 rokov, ktoré sa pre koronavírus neuskutočnili: "Mňa to veľmi mrzelo, pretože sme boli výborná partia a minulú sezónu som veľa reprezentačných zápasov neodohral. Našim cieľom bolo postúpiť naspäť do A-kategórie, čo sa bohužiaľ nepodarilo, keďže nám to nebolo umožnené. Neostáva nám nič iné, iba držať palce mladším chalanom, aby im to vyšlo budúci rok," dodal Martin Chromiak v rozhovore pre náš web.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články