Nitra s ďalšou prehrou, domácim tímom sa príliš nedarilo

8. kolo domácej extraligy priniesilo predovšetkým výhry hostí. Nitre sa v úvode ligy až tak nedarí, prvú domácu prehru si pripísal aj Poprad.

HK Nitra – HK 36 Skalica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 31. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi) - 9. Štumpf (Popela), 34. Bezúch (Štumpf, Jurík). Rozhodovali: Orolin – Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 7:8, navyše: Kováčik (Nitra) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1678 divákov

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a hneď v úvode sa neujal brejk Pupáka ani strela Lelkeša. Skalica prvýkrát pohrozila v 8. minúte, kedy domácej obrane unikol Štumpf a otvoril skóre stretnutia. V 10. minúte mali hostia k dispozícii 4 minútovú presilovú hru pri vylúčení Lelkeša avšak stav stretnutia sa nemenil. Nitra v ďalšej časti pôsobila pasívne a v 18tej minúte mohli domáci inkasovať druhýkrát, kedy sa pred Lakosilom ocitol osamotený Stloukal avšak nezakončil ideálne. V úvode druhej časti hry mal blízko ku gólu Jakub Ručkay po prihrávke od Kováčika spoza bránky. V polovici stretnutia mala Nitra možnosť dvojminútovej presilovky 5 na 3 a po biliardovej akcii sa nemýlil Henrich Ručkay a v 31. minúte vyrovnal na 1:1. O tri minúty neskôr bol Štumpf bližšie k puku v rohu klziska, prihral osamotenému Bezúchovi a ten sa pred Lakosilom nemýlil – 2:1. Tesne pred druhou prestávkou mohol vyrovnať Jakub Ručkay ale jeho samostatný únik Romančík zneškodnil. Stav stretnutia mohol vyrovnať na začiatku poslednej časti Štefanka, avšak trafil len ležiaceho Romančíka. V 43. minúte Henrich Ručkay strieľal bez prípravy, ale hosťujúci brankár bol pozorný. Na opačnej strane strieľal dvakrát v krátkom časovom slede Vaškovič. V 54. minúte mohol v presilovej hre pridať ďalší gól hostí Bezúch, Lakosil však dobre zasiahol ľavým betónom. Nitra neuspela v záverečnej powerplay a tak podľahla Skalici 1:2.

HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Góly: 2. Sýkora (Paukovček), 22. Kroták (Matis, Fabian), 34. Bartečko (Sýkora, Kurali) - 18. Handlovský (Kafka), 41. Block, 44. Luža (Biro, Lamper), 47. Kafka (Preisinger, Handlovský), 58. Kudrna (Hudec). Rozhodovali: D. Konc - Korba, Rovenský, vylúčení: 2:3, navyše: Paukovček 5+DKZ - Preisinger 5+10+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 840 divákov

Prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Domáci šli do vedenia už po dvoch minútach. Nenápadnú akciu Popradu potiahol T. Sýkora, obkorčuľoval bránu Wiikmana a sám puk za jeho chrbát i prepasíroval 1:0. Barani sa dočkali až pred odchodom na prvú prestávku. Po buly poslal peknú prihrávku na Handlovského z rohu klziska Kafka a prvý menovaný ukážkovo zakončil do pravého horného rohu domácej svätyne - 1:1. Druhé dejstvo prinieslo výborný hokej. Do opätovného vedenia šli opäť "kamzíci". Tesne po skončení ich presilovej hry sa stále držali pred Wiikmanom a unavenú obranu Banskej Bystrice potrestal Kroták - 2:1. Takmer nemožné zahodil v 32. hosťujúci Matoušek. Po Blockovi ideálnej prihrávke opečiatkoval iba hornú tyč prázdnej bránky Popradu. Zákonite prišiel trest v podobe gólu domácich. V presilovej hre sa presadil Bartečko a bolo 3:1. V závere tretine sa ešte stihli pobiť Preisinger s Paukovček a predčasne putovali pod sprchy. Vstup do posledného dejstva vyšiel "baranom". Už v 41. znižoval v páde spoza bránky Block, už o tri minúty bolo vyrovnané. Birov nahodený puk od modrej čiary šikovne tečoval Luža - 3:3. Domáca lavička reagovala oddychovým časom, ale ani ten pokoj na hokejky Popradčanov nepriniesol. Dokonalý obrat hostí prišiel v 47. minúte, keď z medzikružia ukážkovo vystrelil Kafka - 3:4. Domáci sa hnali za vyrovnaním a zabúdali na obranu. Jedno z mnohých prečíslení využil v 58. minúte Kudrna a definítvne pochoval domáce nádeje. Barani tak Popradu pripravili prvú domácu prehru v sezóne.

Dukla Trenčín – MHC Mountfield (Martin) 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 39. Gašparovič (Nemec, Bokroš), 58. Nemec (Bokroš), 60. Radivojevič (Nemec) - 2. L.Klíma (T.Klíma, Tupý). Rozhodovali: Bundil – Gajan, Gavalier, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1001 divákov

Martinčania mali skvelý vstup do zápasu. Už v 2. min sa dostali do vedenia, keď sa o gól postarali extrenčania. Tomáš Klíma dokorčuľoval puk, prihral pred bránu bratovi Lukášovi a ten z voleja prestrelil Konráda. Druhý gól zápasu mal na hokejke v 16. min Galamboš. Jeho príklep ale na Konráda nevyzrel. V závere prvej tretiny sa neujala ani brejková situácia Važana s Themárom, keď Konrád lapačkou puk vytesnil nad bránu. Mountfield mal lepší vstup aj do prostrednej tretiny. Už v prvej minúte mohli skórovať Varga a po ňom aj Ďatelinka. V presilovej hre nenašiel recept na brankára ani Themár.Martinčania pôsobili kompaktnejším dojmom. Boli pohyblivejší, rýchlejší a s prehľadom udržiavali jednogólový náskok. Napriek tomu sa vojakom podarilo vyrovnať. V závere tretiny po strele Bokroša dorazil puk do prázdnej brány Gašparovič. V záverečnej časti hry sa oba kolektívy snažili v prvom rade neinkasovať gól, a preto absentovali výraznejšie šance na jednej, či druhej strane. V 42. min si po Šišovského priťuknutí položil Dzubinu. Puk do odkrytej bránky však zasunúť nedokázal. Napokon mierne aktívnejší prístup Trenčína priniesol úspech. Dve minúty pred koncom tečoval Bokrošovu strelu Nemec a rozhodol o osude zápasu. Tridsať sekúnd pred koncom ešte kozmeticky upravil výsledok gólom do prázdnej brány Radivojevič.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 21. M. Bartánus, 25. Jenčík (Hinďoš), 54. M. Bartánus (Hrnka, Štrbák) 58. M. Kolena (A. Jánošík, Philipp). Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 516 divákov

Rozhodca Müllner dvakrát po sebe v úvode zápasu vylúčil žilinských hráčov. Košičania však ani jednu z dvoch presilových hier nevyužili, pretože Landsman si zastal svoje miesto a všetky pokusy súpera zlikvidoval. Do konca tretiny sa toho na ľade veľa neudialo, viac z hry síce mali domáci, ale Melicherčík rovnako ako Landsman chytal spoľahlivo. V prostrednej časti Košice zvýšili tempo, už v šestnástej sekunde unikol Bartánus a pomedzi Landsmanove betóny otvoril skóre stretnutia. V 25. minúte viedli Košice o dva góly, keď po zakončení Jenčíka prepadol puk za chrbát žilinského brankára. V ďalšom priebehu si hostia kontrolovali svoj náskok a na ľade sa veľa nedialo. Domáci mali ideálnu možnosť vrátiť sa do zápasu až v závere tretiny, ale 108 sekúnd dlhú početnú výhodu o dvoch hráčov nedokázali využiť. Na začiatku tretej tretiny dostali domáci ďalšiu možnosť presilovky, ani teraz však recept na Melicherčíka nenašli. Odvtedy boli vpredu úplne bezzubí a Košice bez problémov kontrolovali priebeh duelu. Navyše v 54. minúte pridal svoj druhý gól Bartánus a necelé tri minúty pred koncom uzavrel na konečných 4:0 Kolena. Žilina mimo zápasu s dvadsiatkou nevyhrala ani ôsmy zápas v sezóne.

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 6:5 pp (1:0, 1:4, 3:1 - 1:0)

Góly: 6. Hraško (Brabenec, Puliš), 34. Sikela (Bortňák), 42. Chovan (Hraško, Jurík), 54. Hebar (Chovan), 58. Puliš (Juraško), 64. Puliš - 24. Konečný (Šedivý, Klempa), 26. Hamrák (Peško, Cuník), 32. Rapáč (Hamrák, Peško), 38. Kutálek (Bučka), 57. Toman (Peško). Rozhodovali: Kubuš - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 1:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1117 divákov

Domáci mali od začiatku viacej šancí, ale až v 6. minúte skončil puk v sieti, keď Hraško namieril do otvoreného uhla bránky. Škvaridlo sa ocitol sám pred súperovou bránkou, ale nastrelil len brankára Rybára. V presilovke sa dostal opäť k šanci Škvaridlo, ale pri strele zlomil hokejku. V druhej tretine sa po chybe domácej obrany dostal k puku Konečný a bezpečne vyrovnal. O dve minúty tečovaný puk získal Hamrák a zvýšil na 2:1. Po tomto góle hostia pridali na dôraze. Po strele Srnca zazvonila tyčka domácej bránky. Hostia zavelili do útoku a Rapáč pridal tretí gól. O dve minúty na dvakrát pretlačil puk do Rybárovej bránky Sikela. Hostia využili prvú presilovku, keď po chybe brankára Šimka skóroval Kutálek. Hneď v úvode poslednej tretiny Chovan znížil na rozdiel gólu. Vzápätí Brabenec nevyužil veľkú šancu. Zvolenčania mali snahu vyrovnať, ale ani najväčšie šance neskončili v sieti. Kuriózny gól zaznamenal domáci Hebar, keď mal hokejku za chrbátom, ale stačil si ju dať pred seba a vyrovnal. V najväčšom tlaku domácich sa dostal k puku Peško, prihral Tomanovi a ten dostal Piešťany opäť do vedenia. Strelu Juraška od modej čiary tečoval do bránky Puliš. V predĺžení sa Puliš preštrikoval cez troch hráčov a sólom zabezpečil Zvolenu víťazstvo.