Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Švédsky obranca trpí bronchiektáziou a patrí medzi ohrozenú skupinu, reštart NHL sa mu nepáči: Stojí to za to?

SUNRISE - Obranca Floridy Anton Stralman vyjadril obavy, či dokáže vedenie NHL po reštarte ligy zaručiť hráčom ich bezpečnosť.
MetaTitle: USA NHL hokej New York Los Angeles 4. zápas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Švédsky hokejista trpí už dlhé roky ochorením priedušiek - bronchiektáziou a keďže patrí do rizikovej skupiny, bojí sa, že by sa po zvýšenom kontakte s ľuďmi mohol nakaziť koronavírusom. "Myslím si, že obavy sú na mieste," vyjadril sa 33-ročný Stralman ohľadne plánovaného reštartu zámorskej profiligy.

Pozrite si aj

Barry Brust znovu naplno ukázal svoju povahu.VIDEO Reálne hrozí, že Slovan a Košice nebudú hrať v sezóne 2020/21 v Tipsport lige

"Na celú vec sa dá pozerať z viacerých strán. Viem, že každý si želá návrat k hokeju, no prvoradá musí byť bezpečnosť. A to trochu vzbudzuje obavy. Aj keď väčšina hráčov sú mladí a zdraví ľudia, som si istý, že sa nájde pár hokejistov, ako som ja, ktorí majú zásadné zdravotné problémy. Neviem, ako moje telo zareaguje, ak ten vírus chytím," uviedol v rozhovore pre The Athletic.

Vedenie NHL plánuje reštartovať ligu s 24 tímami v dvoch neutrálnych dejiskách. V jednom meste umiestni 12 tímov z Východnej konferencie, v druhom tucet mužstiev zo Západnej konferencie. Hráči budú oddelení od zvyšku sveta, pohybovať sa budú iba v arénach, tréningových halách a hoteloch. Stralman však dodal, že aj keď sa hokejistov podarí izolovať, určite sa dostanú do kontaktu s pracovníkmi v arénach a ich zdravie môže byť ohrozené.

Prečítajte si aj

Marek Zagrapan reprezentácia.Kamzíci si poistili služby najproduktívnejšieho hráča minulého ročníka, odchod do KHL sa nekoná

Skúsený bek odohral v základnej časti 2019/2020 v drese Floridy 69 zápasov s bilanciou päť gólov a 14 asistencií. Jeho Panthers nastúpia v predkole play off proti New Yorku Islanders.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články