Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do NHL prichádza zaujímavý kanadský obranca, v sezóne 2019/20 skončil druhý v bodovaní švédskej SHL

ANAHEIM - Kanadský obranca Kodie Curran podpísal dvojročný jednocestný kontrakt s Anaheimom Ducks. V oboch sezónach bude poberať ročný milión dolárov.
MetaTitle: USA Hokej NHL Anaheim Ottawa.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

30-ročný bek má za sebou životnú sezónu vo švédskom tíme Rögle BK. V najvyššej súťaži SHL skončil druhý v bodovaní, získal na obranu neuveriteľných 49 bodov za 12 gólov a 37 asistencií. Predbehol ho len útočník Marcus Nilsson z Färjestadu a to o päť bodov. Ten nedávno prestúpil do HK Soči v KHL.

Prečítajte si aj

Dennis Wideman Calgary.VIDEO Dlhoročný obranca klubov NHL opúšťa zámorie a mieri do KHL

Curran sa v sezóne 2019/20 rovnako stal najproduktívnejším legionárom, na konte mal najviac bodov spomedzi obrancov a rovnako tak ho za MVP sezóny v SHL vyhlásili hráči aj novinári.

Za Rögle BK hrával rodák z Calgary už aj v sezóne 2018/19, kedy mal na konte tiež skvelých 37 bodov. Predtým vyhral dánsky titul s tímom Esbjerg Energy a následne nórsky ako kapitán Storhamaru. V Dánsku bol najproduktívnejším obrancom, v Nórsku MVP celej sezóny aj play-off. Vo vyraďovacej časti sa mu podarilo nazbierať famóznych 29 bodov za 14 zápasov.

Prečítajte si aj

Gabor Heizer Oprad pp BB.Gabor sa chce ukázať vo Västerviksu a posunúť sa do SHL, na Banskú Bystricu má nezabudnuteľné spomienky
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články