Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Liptáci podali podnet voči uzneseniu Výkonného výboru: Sú zvedaví na konanie Šatana

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Posledný tipsportligový klub nedokončenej sezóny 2019/20 HK 32 Liptovský Mikuláš podáva podnet voči uzneseniu VV SZĽH.
Liptovský Mikulas logo.
Zdroj: facebook.com/hk32lm
Zdieľajte:

Liptákom sa nepáči záverečný verdikt ohľadom určenia konečného poradia v mládežníckych kategóriách. Vytratil sa tzv. princíp rovnosti. "Víťaza ani tituly neudelíme, lebo logicky, súťaže sa nedohrali. Ale určíme zostupujúcich a postupujúcich, lebo ... nech si doplní každý sám. Toto rozhodnutie zasiahlo naše družstvo v kategórii Extraligy dorastu.

Týmto uznesením budú v budúcej sezóne hrať 1.ligu dorastu. V 1.lige dorastu do konca súťaže „play-out“ zostávalo odohrať ešte 8 kôl, to znamená, že v hre bolo 24 bodov. Ako sa teda mohli určiť postupujúci do súťaže a zostupujúci zo súťaže, ktorá sa takisto nedohrala? Ako sa k tomu postavia v Ružinove, kde práve ich dorastenci boli v aktívnom boji o postup do Extraligy spolu so Zvolenom?

Pozrite si aj

Martin Réway bude hrať v Slovane.VIDEO Stalo sa: Nemal na to výšku ani kilogramy, ale hravo si poradil

Výkonný výbor určil ako postupujúcich dorastencov Zvolena. Ružinov strácal na svojho súpera z druhého miesta štyri body. Zvolen s Ružinovom sa mali stretnúť vo vzájomnom súboji ešte dvakrát. Preto tu teraz vôbec nejde o náš dorast, ale o princíp, „princíp rovnosti“, ktorým sa prezentoval prezident zväzu pán Šatan v médiách, keď bol pridelený titul Banskej Bystrici a pán prezident aj Výkonný výbor sa odvolávali práve na tento princíp. Vo vyjadrení o odobraní titulu, v ktorom sa odvolával výkonný výbor na nemožnosť udelenia titulu, bola reč o tom, že sa súťaž nedohrala podľa regúl," píše oficiálny web mužstva z Liptova.

Prečítajte si aj

Pacalaj sa minule v Dubnici pobil, zopakuje to aj dnes?.VIDEO Po ročnom zahraničnom angažmáne ostal bez klubu

"Vyzve pán prezident Šatan, tak ako vyzval Banskú Bystricu, aby sa aj Zvolen vzdal postupu pre ten istý „princíp rovnosti“, nedokončenia súťaže?," položil si klub na záver otázku v súvislosti s princípom rovnosti.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: mhk32lm.sk

Diskusia

Podobné články