Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Dlhoročný brankár NHL a víťaz Stanley Cupu s Chicagom ostane bez klubu

HELSINKI - Známy fínsky brankár Antti Niemi by podľa championat.com pokračovať v Jokerite, za ktorých chytal v ročníku 2019/20.
Antti Niemi Dallas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Skúsený gólman za tento tím nastupoval po návrate zo zámoria. Celkovo si pripísal rovných dvadsať štartov, ale jeho percentuálna úspešnosť zákrokov bola len 88,3 percenta a inkasoval priemerne 3,21 gólu na zápas.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Bratislava hokej TL 48. kolo Slovan Újbuda BAX.VIDEO TOP 7 najväčších komét sezóny 2019/20 v Tipsport lige

Niemiho forma išla v posledných rokoch výrazne nadol, čo bolo príčinou jeho konca v NHL. V sezóne 2017/18 mal hrozné čísla v Pittsburghu, to sa nezmenilo ani následným trejdom na Floridu či do Montrealu. Najviac sa mu darilo v San José, kde päť rokov ako jednotka ligy patril medzi najlepších brankárov sveta.

Dve sezóny odchytal za Chicago Blackhawks. V ročníku 2009/10 nastúpil v play-off až na 22 stretnutí a "čiernych jastrabov" doviedol k víťazstvu v Stanley Cupe. Fínsko reprezentoval na ZOH 2014, odkiaľ má bronzovú medailu.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Bratislava Hokej TL 1.- 6. 3.-kolo Slovan Trenčín BAX.Vlastné rúška predáva už aj Dukla Trenčín: V ponuke je viacero variant so špeciálnymi prvkami
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články