Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Slovenská legenda a skaut NHL spomína, ako pre Rangers našiel dve hviezdne náhrady za Lundqvista

NEW YORK - Absencii bežného hokejového diania sa okrem hráčov či fanúšikov museli prispôsobiť aj skauti klubov NHL.
Henrik Lundqvist Henrik Lundqvist Henrik Lundqvist.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Aktívne sledovanie zápasov nahradili rozbory videozáznamov, príprava na júnový draft však neutíchla. Bývalý slovenský reprezentant Oto Haščák sonduje hráčov pre New York Rangers.

Ruského brankára Igora Šesťorkina si klub vybral v roku 2014 v 4. kole zo 118 miesta, jeho krajan s bulharskými koreňmi Alexandar Georgijev nebol draftovaný vôbec. Napriek tomu sa presadili do NHL a mali by byť budúcnosťou brankárskeho postu v Rangers.

Prečítajte si aj

Adam Húska chytá strelu Švéda Carla Grundströma vo štvrťfinále MS hokejistov do 20 rokov 2017.VIDEO Mladý slovenský brankár je na ceste do NHL, v slávnom klube ho majú radi

"Prsty mám najmä v Šesťorkinovi. Spoločne s mojím kolegom Jankom Gajdošíkom, ktorý už 28 rokov pracuje pre organizáciu Rangers, sme dokonca presvedčili aj nášho ruského skauta, ktorý ho veľmi nechcel. Šesťorkina sme napokon vybrali v 4. kole a dnes je to "zlatý pick." To bude na niekoľko rokov brankár svetovej úrovne. Georgijev ma prekvapil tým, že dokáže chytať ako jednotka v klube akým je Rangers. Je veľmi pracovitý a svedomitou prácou sa dostal do NHL," povedal Oto Haščák.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články