Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vedenie NHL zníži platy zamestnancov, Devils nakoniec radikálny krok nespraví

NEW YORK - Vedenie zámorskej hokejovej NHL od 1. apríla zníži mzdy zamestnancov v administratíve o 25 percent.
MetaTitle: Boston Bruins Devils Hockey.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Podľa ESPN sa škrty dotknú pracovníkov s príjmami presahujúcimi 75.000 amerických dolárov ročne. Opatrenie by malo lige pomôcť minimalizovať ekonomické straty spôsobené pandémiou koronavírusu.

Hráčov a zamestnancov klubov sa škrty plánované vedením NHL zatiaľ netýkajú. Jednotlivé kluby už ale zaviedli vlastné úsporné opatrenia, napríklad vedenie Montrealu Canadiens sa rozhodlo od 30. marca dočasne prepustiť 60 percent zamestnancov.

Prečítajte si aj

Na snímke sprava Mário Lunter (Banská Bystrica) a Blake Kessel (Košice).Slovenský reprezentačný útočník pokračuje v Česku, podpísal trojročnú zmluvu

Zároveň zriadilo špeciálny fond vo výške šesť miliónov dolárov, z ktorého im bude ďalej hradiť poistenie a vďaka ktorému budú zamestnanci dostávať najbližších osem týždňov 80 percent z platu.

Klub hokejovej NHL New Jersey Devils a tím basketbalovej NBA Philadelphia 76ers napokon odvolali svoje plány o znížení platov zamestnancov. Po zverejnení svojich zámerov totiž začali čeliť obrovskej kritike, kamerunský pivot Sixers Joel Embiid chcel dokonca postihnutých zamestnancov finančne podporiť.

Spoločnosť Harris Blitzer Sports and Entertainment, ktorá vlastní Devils aj Sixers, oznámila v pondelok zníženie platov zamestnancov o 20 percent. Týmto spôsobom zareagovala na krízu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu. Škrty mali platiť od 15. apríla do 30. júna. Dočasné opatrenie zdôvodňovala spoločnosť potrebou zníženia výdavkov, aby mohli kluby počas prerušenej sezóny naďalej platiť všetkých 1500 zamestnancov.

Spolumajiteľ Sixers Josh Harris po nesúhlasných reakciách zo strany hráčov a pracovníkov klubu napokon návrh stiahol. "Je jasné, že to bol nesprávny krok. Prehodnotili sme ho a budeme zamestnancom naďalej vyplácať mzdy v plnej výške," citovala Harrisa agentúra AFP.

Prečítajte si aj

Denis Godla Denis Godla.VIDEO Godla padol do oka ďalšiemu českému klubu, ktorý chce získať aj kanadského majstra sveta

NBA aj NHL prerušili súťaž pre šíriaci sa koronavírus. K utorku hlásili v USA takmer 47-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 593 úmrtí. V Kanade evidovali vyše 2000 infikovaných osôb a 25 úmrtí. Celosvetovo je v 196 krajinách/územiach potvrdených viac ako 407.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 18.200 osôb.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články