Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL: Montreal prepustí dve tretiny zamestnancov, Devils znížili platy najlepšie zarábajúcich

MONTREAL - Klub NHL Montreal Canadiens dočasne prepustí 60 percent svojich zamestnancov. K tomuto kroku sa rozhodol pristúpiť po tom, ako zámorskú hokejovú profiligu prerušili pre pandémiu nového koronavírusu.
MetaKeywords: šport hokej NHL.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Spoločnosť Groupe CH, ktorý vlastní najúspešnejší klub NHL, uviedla, že prepúšťať začne od 30. marca. Zároveň zriadila špeciálny fond vo výške šesť miliónov amerických dolárov, vďaka ktorému budú zamestnanci dostávať najbližších osem týždňov 80 percent z platu.

"Veľmi tvrdo pracujeme na tom, aby sme znížili dopad celej tejto situácie na našich zamestnancov," citovala agentúra AP majiteľa "Habs" Geoffa Molsona.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej TL 47. kolo Banská Bystrica Košice BBX.VIDEO Bývalý útočník Banskej Bystrice hlási návrat do Fínska: Nadviaže na skvelú minulú sezónu?

Vedenie NHL prerušilo sezónu 12. marca pre šíriaci sa koronavírus. Neskôr nariadilo hráčom, aby sa rozišli do svojich domovov a zostali v domácej karanténe, čím dalo signál, že sa profiliga tak skoro nerozbehne.

Suverénne najproduktívnejším hráčom Canadiens v čase prerušenia súťaže bol slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v 68 zápasoch nazbieral 61 bodov za 22 gólov a 39 asistencií.

V utorok hlásili v USA takmer 47-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 593 úmrtí. V Kanade evidovali vyše 2000 infikovaných osôb a 25 úmrtí.

Celosvetovo je v 196 krajinách/územiach potvrdených viac ako 407.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 18.200 osôb.

Klub hokejovej NHL New Jersey Devils a tím basketbalovej NBA Philadelphia 76ers znížili platy svojich zamestnancov, ktorí zarábajú viac než 100.000 amerických dolárov. Zároveň pre nich zaviedli štvordňový pracovný týždeň.

Prečítajte si aj

Richard Lintner Richard Lintner.Titul v Tipsport lige sa udeliť nemusel, Lintner vysvetlil prečo

Zámorské organizácie týmto spôsobom zareagovali na krízu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu. Ako informovala agentúra AP, škrty budú trvať tri mesiace. Najlepšie zarábajúci zamestnanci prídu približne o šesť percent zo svojej mzdy.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články