Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

KHL konečne výrazne zakročila, ale sezóna sa zatiaľ neukončila

MOSKVA - Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) predĺžilo v utorok prerušenie súťaže minimálne do 10. apríla. Pokiaľ sa do tohto termínu zmiernia opatrenia v súvislosti so šírením nového koronavírusu, play off bude pokračovať druhým kolom. V opačnom prípade bude KHL informovať o ďalšom postupe.
Logo Kontinentálnej hokejovej ligy.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vedenie súťaže už v pondelok prerušilo vyraďovaciu fázu na týždeň. Z play off odstúpili fínsky Jokerit Helsinki aj Barys Nursultan z Kazachstanu, spomedzi účastníkov druhého kola zostalo v hre šesť ruských mužstiev: Ak Bars Kazaň, Salavat Julajev Ufa, Sibir Novosibirsk, CSKA Moskva, Dinamo Moskva a SKA Petrohrad.

Pozrite si aj

Marek Drtina Nove zamky.VIDEO Ani dobré, ani zlé: Ako hodnotí sezónu opora Nových Zámkov?

"Prvýkrát v histórii čelíme takejto situácii. Pandémia koronavírusu prinútila ligy na celom svete, aby prerušili svoju činnosť. Fanúšikovia a hráči sú na prvom mieste a v ich záujme sme prijali toto rozhodnutie. Musíme sa prispôsobiť podmienkam, a preto žiadam o pochopenie. Ťažké časy nás spájajú, vaša podpora je dôležitá pre kluby a celú ligu," odkázal fanúšikom prezident KHL Alexej Morozov na oficiálnom webe khl.ru.

V Rusku evidujú 114 prípadov ochorenia COVID-19, nehlásia žiadne úmrtie. Celosvetovo je v 163 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 189-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 7500 osôb.

Prečítajte si aj

Dušan Mráz odpovedá na otázky novinárov.Prezident HKM Zvolen sa ostro vyjadril k titulu pre Banskú Bystricu: Ich slová nie sú vôbec na mieste
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články