window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Ako to vyzerá s MS 18 na Spiši?

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - V termíne od 13. do 19. apríla by sa mal v Spišskej Novej Vsi uskutočni turnaj A-skupiny prvej divízie majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov. Po posledných opatreniach na Slovensku z dôvodu obáv zo šírenia koronavírusu však nie je isté, či sa podujatie bude konať podľa plánu. V stredu o tom informoval generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček.
Zdroj: 34595
Zdieľajte:

Uviedol to po tom, čo Ligová rada po rokovaní zástupcov tipsportligových klubov predčasne ukončila najvyššiu súťaž na Slovensku. Pristúpili k tomu pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu a na základe pondelkového rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ktorý predbežne na dva týždne zakázal usporiadanie všetkých športových podujatí v krajine.

Prečítajte si aj

Rozhodnuté: Sezóna 2019/20 sa v Tipsport lige nedohrá!

"Sme v príprave na MS do 18 rokov, sú tam rozbehnuté veci, sú tam veci pod zmluvou, boli zaplatené predfaktúry a nevieme, či majstrovstvá budú. O tom sa bude rozhodovať na budúci týždeň. Takže táto situácia nás zasiahla celoplošne všetkých a má to dopad na celú ekonomiku. S nami sa budú viesť všetci, či už predajcovia vstupeniek, ubytovanie, stravovanie, všetky tieto služby. Naozaj, situácia je vážna a budeme sa vážne zaoberať, ako eliminovať tieto straty," povedal Valíček.

Prečítajte si aj

Lintner: Ligu nie je možné dohrať žiadnym realizovateľným formátom

Turnaj A-skupiny I. divízie MS do 18 rokov sa má uskutočniť v dňoch 13. až 19. apríla v Spišskej Novej Vsi. Na podujatí zabojujú o účasť medzi elitou okrem domáceho výberu aj tímy Dánska, Nórska, Kazachstanu, Francúzska a Japonska. Postup si vybojuje len víťaz. Na Slovensku sa v stredu potvrdili ďalšie tri prípady nákazy novým koronavírusom, počet prípadov tak stúpol na desať. Slovenské úrady evidujú aj infikovanú štvorčlennú rodinu v karanténe v rakúskej prihraničnej obci Kittsee. Tá bola v uplynulom období v kontakte predovšetkým s osobami na Slovensku, kde rodičia pracujú a deti navštevujú školské zariadenia.

Prečítajte si aj

Či Tipsport liga spozná majstra v sezóne 2019/20 sa rozhodne vo štvrtok

V stredu predseda vlády Peter Pellegrini oznámil, že s touto rodinou boli pred karanténou v kontakte dve ženy a jeden muž, ktorých v stredu oficiálne zaregistrovali na zoznam infikovaných. Vláda SR vyhlásila v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území krajiny mimoriadnu situáciu. Platí od štvrtka (12. marca) od 6.00 h.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články