Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Trade deadline: Sledujte s nami posledné hodiny prestupového obdobia v Tipsport lige

BRATISLAVA - Prestupové obdobie v Tipsport lige skončí v pondelok 17. februára 2020 o polnoci. Posledných 24 hodín ale môžete spoločne s nami online sledovať, čo sa deje na prestupovom trhu. Ako každý rok, tak aj teraz vám prinesieme špekulácie aj potvrdené prestupy. Vďaka nášmu článku vám neunikne žiadny dôležitý moment.
Trade deadline Trade deadline.
Zdroj: Tipsport liga
Zdieľajte:

00:00 Prestupové obdobie v Tipsport lige skončilo!

Oficiálne je koniec prestupového obdobia, ale ešte aj po polnoci môže byť zverejnený nejaký prestup, ak sa stihol dotiahnuť v pondelok 17. februára.

23:41 Poprad uzavrel káder

Vedenie HK Poprad už v pondelok nedoviedlo žiadneho hráča. Z hosťovania v Liptovskom Mikuláši sa síce vrátil obranca Dominik Kramár, ale o tom sa vedelo už niekoľko dní. Káder pre play-off je uzavretý.

23:02 Roman ostáva na Liptove

Vedenie HKM sa rozhodlo ponechať do konca sezóny na hosťovaní v Liptovskom Mikuláši obrancu Michala Romana. 22-ročný kysucký rodák prišiel do Zvolena v lete 2018, za HKM odohral 48 zápasov (0+2). Na hosťovanie bol uvoľnený 9. októbra a v 40 zápasoch za Liptákov zaznamenal gól a dve asistencie.

22:52 ŠPEKULÁCIA: Kanadský brankár do Nitry?

Do Nitry by si to mal namieriť brankár Jack Burgart, ktorý v tejto sezóne chytal univerzitnú súťaž USports za University of Lethbridge. V dvanástich zápasoch inkasoval priemerne 4,32 gólu a jeho úspešnosť zákrokov bola 90,3 percenta. Predošlé tri sezóny strávil v NCAA na Bemidji State University, dokopy nastúpil na tri zápasy.

Prečítajte si aj

Trade deadline Trade deadline.Veľký prehľad: Čo všetko sa stalo počas posledného dňa prestupového obdobia?

21:37 HOSŤOVANIE: Zvolen získal aj Žilku

HKM Zvolen získal ešte jedno meno a znova z Detvy. Do materského klubu sa formou hosťovania do konca sezóny vrátil aj Jakub Žilka.

21:12 Ticho okolo niektorých klubov

Slovan už prestupy neavizoval. Košice ohlásili včera Paršina. Poprad mal káder prakticky tiež uzavretý, doobeda sa hovorilo ešte o obrancovi. Ticho je ale hlavne okolo Nitry či Trenčína. Detva v závere iba oslabila, Novozámčania taktiež. Tieto kluby už na play-off nemyslia, podľa všetkého ani MAC.

20:33 HOSŤOVANIE: Petrík je vo Zvolene

Ešte v nedeľu Zvolenčanov poriadne vytrápil, od pondelka už bude obliekať ich dres. Brankár Roman Petrík sa vracia do materského klubu. 25-ročný odchovanec HKM ostáva vo Zvolene do konca sezóny a doplní tak brankársku dvojicu Tomáš Tomek a Juraj Hollý. Do Zvolena sa Petrík vracia po troch rokoch.

20:32 PRESTUP: Štrauch na východ

Útočník Andreas Štrauch nakoniec opúšťa HKM Zvolen a prestupuje do Michaloviec, kde bude pôsobiť do konca tejto sezóny.

Prečítajte si aj

Vladimír Svitek podľahol ťažkej chorobe.Po ťažkej chorobe zomrel dvojnásobný majster Československa

19:09 PRESTUP: Róth do Martina

HC ´05 iClinic Banská Bystrica získal dvojicu útočníkov, ktorými sú Stupka a Hričina, takže niekto musel aj odísť. Mário Róth dohrá tento ročník v Martine.

19:00 Rozbehlo sa to!

Až tesne pred 17:00 bol oficiálne predstavený prvý prestup dnešného dňa, potom sa to konečne rozbehlo. Podľa všetkého nekončíme. Dá sa očakávať, že HKM Zvolen potvrdí aj to, že do mužstva prišiel brankár Roman Petrík z Detvy.

18:45 HOSŤOVANIE: Ján Sýkora hráčom Zvolena

Ján Sýkora prichádza do HKM Zvolen, kde bude pôsobiť do konca tejto sezóny. Ten sa do Zvolena presúva z neďalekej rodnej Detvy, kde v doterajšom priebehu sezóny nazbieral v 33 zápasoch 32 bodov (16+16) a ťažil predovšetkým s výbornej spolupráce fungujúceho prvého útoku s ex-Zvolenčanmi Petrom Zuzinom a Petrom Šišovským. Útočný trojzáprah priniesol Detvanom 46 zo 102 strelených gólov tímu, všetci spomenutí si navyše počas sezóny získali reprezentačné pozvánky.

Prečítajte si aj

Jan Sykora podcast Jan Sykora podcast.Podcast #1: Ján Sýkora

18:31 PRESTUP: Nové Zámky prišli o dvoch hráčov

Václav Stupka bude do konca sezóny pôsobiť v HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Obranca Peter Ordzovenský posilnil Spišskú Novú Ves v snahe postúpiť do Tipsport ligy.

17:23 PRESTUP: DVTK doplnil tím o dvoch mladíkov

Do tímu prišiel 22-ročný brankár Bence Kiss, ktorý v tejto sezóne odchytal 35 zápasov za HK Budapešť v Erste lige. Odchovanec Miškolcu už za DVTK nastupoval počas troch sezón, ale nastúpil iba na pár zápasov. Obliekol si už aj seniorský tím Maďarska. Do Tipsport ligy prichádza na hosťovanie do konca sezóny.

Ofenzívu zas vystužil 19-ročný útočník Bence Paterka. Ten v tejto sezóne odohral za Vasas SC v Erste lige 41 zápasov, získal 12 bodov. Je to jeho premiérový ročník medzi seniormi. Tento rok si zahral aj na MSJ D-kategórie, kde s Maďarskom vyhral zlato a bol najlepším hráčom tímu.

16:53 PRESTUP: Tomáš Hričina posilnil HC ´05 iClinic Banská Bystrica

29-ročný útočník v tejto sezóne nastupoval za HK Dukla Ingema Michalovce, kde odohral 36 zápasov a získal 12 bodov (5+7). Hričina už v Banskej Bystrici hrával počas ročníka 2011/12, kedy nazbieral 21 bodov. Na Slovensku ale nastupoval predovšetkým za Košice, ktorých je odchovancom. Taktiež bol súčasťou Bardejova v nižšej súťaži a dve sezóny odohral v kanadskom tíme Regina Pats (WHL). Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov a dvakrát nastúpil za seniorský národný tím.

16:39 Sú v hre príchody legionárov?

Určite áno. Naplnený limit siedmich legionárov nemajú ešte Košice, MAC a Detva. Liptovský Mikuláš už ani nepočítame. Sedem zahraničných hráčov má Poprad, ale prezident klubu Ľudovít Jurinyi nám povedal, že medzi obrancami, na ktorých sa pod Tatrami pozerali, sú aj legionári, nakoľko túto aktivitu vyvinuli po zranení Joonu Ervinga.

Prečítajte si aj

Judd Blackwater nitra.VIDEO Likvidačný zákrok Blackwatera na Ervinga: Aký trest by mal Kanaďan dostať?

16:31 Stupka alebo niekto iný?

Na posile pracujú aj v Banskej Bystrici. Tá má záujem o Václava Stupku, čo potvrdil aj Dan Ceman, no či naozaj príde je otázka na najbližšie minúty a hodiny. Alebo príde niekto iný? Zatiaľ vieme len toľko, že na niekom pod Urpínom pracujú.

16:16 Stále nič

Naďalej nie je potvrdený žiadny prestup. Všetko ale nasvedčuje tomu, že do Zvolena prídu Ján Sýkora, Roman Petrík a možno ešte aj tretie zaujímavé meno.

14:51 Vo Zvolene bude živo

Podľa našich informácií sa toho ešte dosť môže udiať vo Zvolene. Ako aj hovorili indície predošlých dní, tak pod Pustým hradom to vyzerá na príchody viacerých hráčov.

13:47 Poprad sužuje veľká maródka

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL 46.kolo Košice Poprad KEX.Obrovská maródka v Poprade: Erving má silný otras mozgu, chýbať bude aj Réway

12:53 Michalovce ešte nekončia

Peter Tirpák, športový manažér HK Dukla Ingema Michalovce, nám potvrdil, že na východe sa ešte snažia posilniť mužstvo v ťažkom boji o play-off. Nováčik má mimochodom na súpiske osem legionárov.

12:00 Doobeda žiadny prestup

Je 12:00 a dnes sme ešte nezaregistrovali žiadny oficiálne potvrdený prestup.

11:09 Slovan je kompletný

Už pred týždňom Juraj Bakoš pre hokejovysvet.sk avizoval, že Slovan skončil s posilňovaním. Do nadstavby aj play-off pôjde so súčasným kádrom.

10:12 Poprad sa obzeral po obrancovi

V Poprade sa pozreli na to, čo ponúka trh s obrancami, keďže v nedeľu sa po faule od Judda Blackwatera zranil Joona Erving, avšak momentálne to nevyzerá na žiadny príchod pod Tatry: "Vyzerá to tak, že skôr nie ako áno," povedal prezident klubu Ľudovít Jurinyi pre hokejovysvet.sk.

9:59 Zatiaľ pokoj

Pondelkové ráno je zatiaľ pokojné. Mužstvá čaká zajtra ďalšie dôležité kolo, takže dnes zarezávajú na tréningoch. Ak ale nie počas nich, tak poobede bude informácií pribúdať.

8:27 Kde dohrá sezónu Tamáši?

Rozhodnúť sa má aj o budúcnosti Alexa Tamášiho. Ten buď dohrá základnú časť za Liptovský Mikuláš, alebo sa vráti z hosťovania do Banskej Bystrice.

8:15 Petrík do Zvolena?

Roman Petrík a HKM Zvolen je reálna špekulácia. Stále však ani zďaleka nie je nič definitívne. Hlavný tréner "bryndziarov" Andrej Podkonický ale v nedeľu po zápase s Detvou priznal, že klub ešte rieši posily.

7:57 MAC má uzavretú súpisku

MAC Budapešť už neplánuje podpísať žiadneho hráča. Pre náš portál to potvrdil tréner klubu Gergely Majoross.

6:23 Čo sa udeje?

Dnes to môže byť veľmi zaujímavý deň. Pred rokom sme v rámci "Deadline day" veľa prestupov nevideli, teraz to vyzerá o niečo lepšie. Okrem spomínaných možností očakávame aj nejaké prekvapenia.

06:00 Začíname!


Prečítajte si aj

Tréner Anton TOmko.Bezradnosť na Liptove, Tomko: Chýbajú nám hráči, neviem ako to budeme skladať

Čo čakáme počas dňa?

Václav Stupka je na odchode z Nových Zámkov. Po piatkovej výhre s Michalovcami sa rozlúčil s fanúšikmi a potvrdil, že zmení dres. Záujem o neho majú HC ´05 iClinic Banská Bystrica a HKM Zvolen. Tréner "baranov" Dan Ceman nám to včera potvrdil. Skúsený útočník, v tejto sezóne 22-gólový strelec, skončí s najväčšou pravdepodobnosťou na strednom Slovensku.

Pre HKM Zvolen, ktorý sa výrazne posilnil v posledných týždňoch, to ale nemá byť jediný prestupový cieľ. Pod Pustým hradom je záujem aj o Jána Sýkoru, momentálne zranenú hviezdu Detvy, ktorá prežíva vydarený ročník. Ten síce sužuje zranenie, no keď bol zdravý, tak za 33 zápasov získal 32 bodov. Aj táto téma sa naťahuje už niekoľko týždňov. Tréner Andrej Podkonický nedávno potvrdil aj záujem o brankára, tým má byť podľa našich informácií Roman Petrík tiež z Detvy.

Obranca Dominik Kramár ukončil svoje hosťovanie v MHK 32 Liptovský Mikuláš a vracia sa do Popradu, lenže v nedeľu sa v stretnutí proti Banskej Bystrici zranil. Alex Tamáši možno ostane na Liptove a možno sa vráti z hosťovania do Banskej Bystrice, aj o tom sa má v pondelok rozhodnúť. Otázkou stále je, či 22-ročný obranca Martin Bždoch dohrá ročník v Michalovciach alebo v Spišskej Novej Vsi. Hovorilo sa aj o tom, že trio Uhrík, Oško a Vybiral by mohlo dohrať sezónu v SHL a nie za Liptovský Mikuláš, lenže ten si už nemôže dovoliť pustiť ďalších hráčov.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 iClinic Banská Bystrica.Ceman potvrdil záujem Banskej Bystrice o Stupku, Ihnačák prišiel o zuby

Prestupy posledných 48 hodín

  • Denis Paršin Metallurg Magnitogorsk → HC Košice

  • Dylan Busenius Fehérvár AV19 → MAC Újbuda

  • Martin Chovan HC 07 WPC Koliba Detva → HK Poprad

Čo sa udialo v nedeľu?

HC Košice predstavili ruskú posilu. Do tímu prišiel útočník Denis Paršin, ktorý za CSKA Moskva, Mettalurg Magnitogorsk, Salavat Yulaev Ufa či Torpedo Nižny Novgorod odohral takmer sedemsto zápasov v KHL.

Hlavný tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica - Dan Ceman, pre náš web priznal, že záujem je o Václava Stupku: "Úprimne, momentálne neviem presne ako situácia s ním vyzerá, ale určite o neho máme záujem. Rovnako však viem, že ho chce aj Zvolen," prezradil pre hokejovysvet.sk.

Prečítajte si aj

Juraj Mikus podcast.Podcast #2: Juraj Mikúš

Obmedzenie legionárov zmenilo prestupovú politiku

Kým v posledných rokoch sme v záveroch prestupových období boli zvyknutí na to, že posily prichádzali hlavne zo zahraničia, teraz je všetko inak. Väčšina tímov už totiž mala buď úplne naplnený limit siedmich legionárov, alebo boli tesne pod týmto číslom, čiže nemohli priviesť viacero zahraničných hokejistov. Preto sa rozhodli rokovať s klubmi zo spodku tabuľky. To sa vyplatilo, pretože do Banskej Bystrice putoval Martin Kriška, Zvolen získal Kuraliho, Petrana aj Zuzina, v hre sú stále príchody Petríka so Sýkorom. Poprad využije služieb Richarda aj Róberta Hunovcov, taktiež Martina Chovana a do tejto kategórie môžeme zaradiť aj Patricka McNallyho, ten vymenil MAC Budapešť za Nitru.

Od začiatku kalendárneho roku 2020 ste mohli sledovať všetky špekulácie a prestupy z Tipsport ligy tiež na jednom mieste, ale v inom článku, ktorý prikladáme sem:

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami prestupy a špekulácie v Tipsport lige
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články