Nový rekord českej Extraligy: Hudáčkov spoluhráč sa postaral o niečo nevídané

LIBEREC - Obranca Ladislav Šmíd z tímu Bílí Tygři Liberec vytvoril v stredu nový rekord českej ligy v základnej časti.
Zdroj: 34120

Spoluhráč slovenského útočníka Libora Hudáčka odohral v zápase proti Litvínovu (5:4 pp) 35 minút a 45 sekúnd, čím prekonal vlastný rekord spred dvoch týždňov. Šmíd už 2. februára prekonal dovtedajšieho lídra v tejto štatistike Matěja Stříteského z Mladej Boleslavi, ktorý strávil na ľade počas jedného zápasu 33 minút a 32 sekúnd.

TOP 5 otázok pred koncom prestupového obdobia v Tipsport lige

Šmíd ho vtedy prekonal o 13 sekúnd. Proti Litvínovu tento čas posunul o ďalšie dve minúty. Zápas sa však hral dlhšie, keďže po riadnom hracom čase bol stav 4:4 a muselo sa predlžovať. Šmíd navyše v tomto stretnutí zaznamenal gól a asistoval aj na víťazný gól domácich.