Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 5 otázok pred koncom prestupového obdobia v Tipsport lige

BRATISLAVA - Prestupové obdobie v Tipsport lige končí o polnoci v pondelok 17. februára. Dovtedy sa ešte môžu robiť zmeny a nemusí ich byť vôbec málo. O čom sa stále hovorí?
Tipsport liga 201920 Tipsport liga 201920.
Zdroj: hokejovysvet.sk
Zdieľajte:

Ján Sýkora do Zvolena?

Špekulácia, ktorá sa rieši už niekoľko týždňov. Šikovný útočník je však už takmer štyri týždne zranený. V doterajšom priebehu sezóny ale získal 32 bodov za 16 gólov a rovnaký počet asistencií. HKM Zvolen má záujem ešte o niekoľko hráčov, riešia sa útočníci aj brankár. Tréner "bryndziarov" Andrej Podkonický sa vyjadril, že Sýkora patrí medzi nich.

Odíde Václav Stupka z Nových Zámkov?

Skúsený útočník je v tejto sezóne jedným z najlepších strelcov Tipsport ligy, nasúkal už 22 gólov. Hovorilo sa o jeho presune na stredné Slovenska, v hre boli HKM Zvolen aj HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Športový manažér Nových Zámkov, ktorým je Imre Valášek, sa pre náš web v pondelok vyjadril, že týmito fámami a špekuláciami sa budú v klube z južného Slovenska zaoberať v piatok.

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami prestupy a špekulácie v Tipsport lige

Zalovia ešte favoriti na titul na spodku tabuľky?

Liptovský Mikuláš pustil pre tímy bojujúce o titul Richarda a Róberta Hunovcov, Marcela Petrana aj Mária Kuraliho. Detva posunula do Zvolena Petra Zuzina. MAC Budapešť opustil Patrick McNally a išiel bojovať o play-off do Nitry. Otázka je teda jasná: Posilní ešte niektorý hráč z tímov na spodku tabuľky mužstvá na čele. Prakticky bez šance na nadstavbu sú Liptáci. V ich tíme už ale neostalo veľa produktívnych mien, keďže už skôr odišiel aj kapitán Kriška. Obranca Michal Roman sa určite vráti na konci prestupového obdobia do Zvolena, odkiaľ hosťuje. Podobne by mohol dopadnúť aj Alex Tamáši, avšak Banskobystričania majú veľa útočníkov už teraz. Zaujímavým variantom by bol brankár Roman Petrík z Detvy. Je Slovák a prináša kvalitu. To isté platí aj o jeho spoluhráčovi Martinovi Chovanovi. O Sýkorovi aj Stupkovi už reč bola.

Naozaj už nikto nepríde?

Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica, HC Slovan Bratislava aj HC Košice, teda troch klubov z čela tabuľky, avizujú, že do klubu pred koncom prestupového obdobia nepríde už nikto. Bude to tak ale naozaj? Všetky tri tímy sa snažia vybojovať majstrovský titul, a tak nie je žiadna zaujímavá posila zlá. Podľa našich informácií už ale Slovan naozaj nikoho nehľadá a keďže sa mužstvo dalo zdravotne do poriadku, tak momentálne majú "belasí" dvoch brankárov, deväť obrancov a šestnásť útočníkov. Košičania naposledy nastúpili len so šiestimi obrancami a ak niekto vypadne aj z útoku, tak v play-off môžu nastať problémy kvôli tomu, že káder nebude dostatočne široký. Banská Bystrica ale nedávno vystužila brankársky post, defenzívu aj ofenzívu. Do play-off pôjde s tromi brankármi, deviatimi obrancami a sedemnástimi útočníkmi.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: All Star Game 2020 - Trenčín.Beskorowany na ceste do Nemecka?

Kto pôjde do nadstavby s viac ako siedmimi legionármi?

Určite Michalovce, čo nám potvrdil športový manažér klubu Tirpák. Nováčik má na súpiske osem zahraničných hráčov, ktorými sú Mesikämmen, Pukka, Ventelä, Vorobjov, Lalancette, Korhonen, Phillips a Safaraleyev. Taktiež Zvolen má osem legionárov - Betker, Corrin, Kubát, Stephenson, McPherson, Parks, Thompson, Trotter. Pod Pustým hradom je záujem aj o brankára a tých slovenských veľa k dispozícii nie je. Rovnako jedného hokejistu nad limit evidujú aj v Nitre. Siedmich zahraničných hráčov majú momentálne Poprad, Banská Bystrica, DVTK aj Slovan.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články